1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Netflix Resident Evil Dizisi Çekiyor

Netflix Resident Evil Dizisi Çekiyor

Dünyaca ünlü yayın platformu Netflix, korku video oyunu Resident Evil'in canlı aksiyon uyarlaması için çalışmalara başladı.

resident evil

Dünya’da ve Türkiye’de oldukça fazla üyeye sahip Amerika menşeili yayın platforumu Netflix, çok fazla seveni bulunan video oyunu Resident Evil’in canlı aksiyon uyarlaması için çalışmalara başladı.

Resident Evil Netflix’de

Yakın zamanda The Witcher uyarlaması ile oldukça başarılı olan Netflix bu seferde oldukça fazla oyuncusu olan Residen Evil video oyunu Resident Evil’in canlı aksiyon uyarlamasına başlıyor. Projeye dair ilk duyumlar 2019 Ocak ayında gün yüzüne çıkmıştı. Fakat Netflix o zamanlarda somut bir adımla bu duyumları desteklememişti. Netflix’in Resident Evil uyarlama projesi bugün az da olsa gün yüzüne çıktı.

İnternette yayınlanan Netflix’den sızan bilgilere göre Resident Evil video oyununun uyarlaması olacak dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak. İnternette yayımlanan habere göre ilk sezonun 2021 senesi içerisinde yayınlanması bekleniyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Netflix’in sadece diziyi uyarlamak niyetinde olmadığı, dizinin geçtiği evreni ve hikayeyi daha da genişletmek istediği belirtildi. Amerika’lı şirketten konuyla ilgili açıklama gelmedi.

Yorum Yap