1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. GTA 6, 2023’te Çıkabilir

GTA 6, 2023’te Çıkabilir

gta 6

Video oyun sektörünün en önemli isimlerinden olan Rockstar Games, GTA 6 dedikoduları sebebi ile son dönemde gündemden düşmüyor. Dedikoduları aksine şirket GTA 6 ile ilgili hiç bir açıklamada bulunmadı. Rockstar Games’in sessizliğinin ardından oyun severler dikkatlerini şirketin üst kuruluşu Take-Two Interactive’e yöneltti. Şirketin ekonomik planlamasını inceleyen oyun severler GTA 6 ile ilgili büyük bir ipucu bulduklarını iddia etti.

GTA 6, 2023 Nisan ile 2024 Mart rasında Çıkabilir

Take-Two Interactive, Nisan 2023 ve Mart 2024 dönemi için 89 milyon dolarlık pazarlama bütçesi ayırmış. Bütçenin devasa boyutlarda olmasının o dönemde büyük bir projenin satışa sunulacağının sebep olduğu düşünülüyor. Take-Two Interactive’nin alt markalarına baktığımızda ise 89 milyon dolarlık bütçenin GTA 6 için ayrılmış olması oldukça muhtemel duruyor.

100 milyon üzerinde satışı gerçekleşen GTA 6 için 89 milyon dolarlık bir tanıtım bütçesinin çok olmadığı düşünülüyor. Şirketin yeni oyununun muhtemelen 2023’te çıkacak olması ise oyunu bekleyenleri son derece üzdü çünkü GTA 5’in çıkmasının üzerinden 7 sene geçmiş olmasına rağmen serinin yeni oyunu hakkında resmi bir açıklama hala bulunmuyor.

Yorum Yap