1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Hakan: Muhafız’a Dava Açıldı

Hakan: Muhafız’a Dava Açıldı

Netflix Türkiye'nin ilk orijinal dizisi Hakan: Bahadır'a çalıntı senaryo iddiası ile dava açıldı.

hakan muhafız

Netflix Türkiye’nin ilk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız dizisine senaryosunun çalıntı olduğu iddiası ile dava açıldı. Adem Bıyık isimli senarist senaryonun kendisinden çalındığını iddia ederek Hakan: Muhafız’ı davaya verdi.

Dizi Senaryosunun Çalıntı Olduğu İddiası İle Dava Açıldı

Önümüzdeki günlerde üçüncü sezonu ile izleyicilerinin karşısına çıkmayı planlayan Hakan: Muhafız dizi senaryosunun çalıntı olması ile ilgili bir davayla karşı karşıya kaldı. Adem Bıyık isimli senarist dizinin yapım şirketi O3 Medya’ya senaryonun kendisine ait olduğu gerekçesiyle dava açtı. Adem Bıyık’ın açtığı dava bugün İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görüldü, davaya iki tarafın da avukatları katılım gösterdi.

Davayı gören hakim davanın konusunun Adem Bıyık’a ait Kerem İstanbul’un Oğlu senaryonun uyarlanarak O3 Medya tarafından Hakan: Muhafız’da uyarlanarak izinsiz kullanımı olduğunu açıkladı. Görülen duruşmanın ardından hakim Hakan: Muhafız dizisinin ilk 3 bölümünün bilirkişiler tarafından incelenmesine karar verdi. Bilirkişinin yapılacak incelemede özellikle diyaloglar,sahne geçişleri, hikaye gelişimi ve ana karakter konumlandırmaları gibi detaylara önem vermesi istendi.

Yorum Yap