1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Plague Inc Çin’de Yasaklandı

Plague Inc Çin’de Yasaklandı

Salgın hastalıklar konusunda en bilinen oyunlardan birisi olan Plague Inc Çin App Store'sinden kaldırıldı.

plague inc

Gerçek zamanlı ölümcül salgın hastalıklar yaratmak konusu üzerinde duran oyun olan Plague Inc. oyunu Çin App Store’sinden gerekçe gösterilmeden kaldırıldı. Oyunun kaldırılmasının ana sebebi olarak Corona virus(covid-19) olduğu düşünülüyor.

Yasadışı Olduğu Belirtildi

Oyuncularının gerçek zamanlı olarak ölümcül bir hastalık yaratmasını sağlayan Plague Inc. oyunu Çin App Store’sinden gerekçe gösterilmeden kaldırıldı. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Merkezi Siber İşler Komisyonu Ofisi oyunun içeriğinin yasadışı olduğunu düşündüğü oyun yapımcısı firma tarafından belirtildi. Getirilen yasağın Covid-19 (Corona Virüs) sebebi ile olduğu düşünülüyor.

Plague Inc. oyununun yapımcısı olan Ndemic Creations firmasının yaptığı açıklamada Merkezi Siber İşler Komisyonu Ofisi’nin Plague Inc. oyununu yasadışı olarak tanımladığını belirtti. Merkezi Siber İşler Komisyonu Ofisi ise bu konu ile ilgili her hangi bir açıklamada bulunmadı. Ndemic Creations Plague Inc. oyununun Çin’de engellemesi ile ilgili olarak durumun kontrolleri dışında gerçekleştiği bilgisini kamuoyu ile paylaştı. Oyun şu anda Çin devleti tarafından engellenen virüs konulu tek oyun konumunda.

Yorum Yap