1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Huawei P40 Pro’nun Özellikleri Ortaya Çıktı

Huawei P40 Pro’nun Özellikleri Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji devi Huawei'nin bu ayın sonuna doğru tanıtmasını planladığı amiral gemisi telefon modeline ait bazı özellikler ortaya çıktı.


Çinli teknoloji devi Huawei’nin amiral gemisi telefon modeli Huawei P40 Pro 5G’ye ait özellikleri Geekbench internet sitesinde ortaya çıktı. Huawei P40 Pro 5G, 8 GB RAM ve Kirin 990 işlemci setine sahip olacak.

Huawei P40 Pro 5G, Kirin 990 Kullanacak

Geçtiğimiz sene içerisinde Amerika ile sorunlar yaşayan ve yeni telefonlarında Google servislerini kullanamayacak olan Huawei’nin yeni amiral gemisi telefonu Huawei P40 Pro 5G’ye ait özellikler Geekbench’te ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde P40 serisi telefonların Avrupa fiyatları ortaya çıkmıştı. 26 Mart’ta Huawei tarafından tanıtılması beklenen telefon serisinin giriş segment modelleri P40 Lite ve P40 Lite E Şubat Ayı sonunda tanıtılmıştı.

Huawei’nin yeni amiral gemisi telefon modeli P40 Pro 5G’nin Geekbench’te ortaya çıkan özelliklerine göre cihaz 8 GB RAM’e sahip olacak. Cihazın 16 GB’a kadar yükselen RAM seçeneklerine sahip olması da beklentiler arasında. Google servisleri olmayan Android 10 kullanacak telefon modelinin Kirin 990 işlemciye sahip olması bekleniyor. Huawei P40 Pro 5G, tek çekirdek testinden 776 puan alırken, çok çekirdekli testten ise 3182 puan aldı.

Yorum Yap