1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İntel’den Yeni i5 Serisi İşlemci

İntel’den Yeni i5 Serisi İşlemci

İntel'in yeni işlemcisi Comet Lake H i5-10500H'de daha önce denenmemiş şeyleri denediği ortaya çıktı.

images (2)

Amerika menşeili İntel’in yeni işlemcisi Comet Lake H i5-10500H ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. 3DMark’da yayınlanan iddialara göre İntel’in yeni işlemcisi Comet Lake H i5-10500H 6 çekirdek ve 8 iş parçacığına sahip olacak. Amerikalı işlemci firması İntel’in rakibi AMD’nin tanıttığı yeni işlemcisinden sonra Comet Lake H i5-10500H çıkış tarihini erkene aldığı söylentiler arasında.

Dünyada Bir İlk

Ortaya atılan iddialara göre İntel’in yeni işlemcisini erken çıkarmak haricinde ekstradan başka planları da olduğu yönünde. İntel Dünyada bir ilk olan 6 çekirdek ve 8 iş parçacığına sahip bir işlemciyi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 3DMark’da yayınlanan iddialara göre Dünyanın ilk 6 çekirdek ve 8 iş parçacıklı işlemcinin saat hızı 2.5 GHz olarak görülüyor.

Ortaya çıkan verilere göz attığımızda İntel’in yeni işlemcisinin daha önce çıkardığı 6 çekirdek ve 12 iş parçacıklı i7-10750H ile neredeyse aynı performansı verdiği anlaşıldı. İntel’in yeni işlemcisine ait fiyat ve ya resim bilgisinin önümüzdeki günlerde ortaya çıkması beklentiler arasında.

Yorum Yap