1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple’den Yeni macOS Güncellemesi Geldi

Apple’den Yeni macOS Güncellemesi Geldi

Apple, macOS 10.15.3 güncelleştirmesini yayınladı. Güncelleme ile cihazlar pro mode'a sahip oldu.

images (3)

Amerika’lı teknoloji Şirketi Apple, ekim ayında yayınladığı macOS Catalina işletim sistemine ait 3. güncellemeyi yayınladı. Son güncellemenin üzerinden 1 ay geçtikten sonra yayınlanan güncelleme macOS Catalina 10.15.3 olarak geçiyor. Yeni güncellemede fan hızlarının kontrol edilebildiği ve enerji tasarrufu sağlanabilen yeni bir mod dikkat çekti.

Mac’lerde Performans Yükselişi

Apple’nin yayınladığı macOS Cataline 10.15.3 güncellemesi ile birlikte mac cihazlar Pro Mode adı verilen yeni bir moda sahip oldu. Bu mod ile birlikte kullanıcılar bilgisayarlarının fan hızlarını kontrol edebildikleri gibi cihazlarının enerji tasarrufu yapmasını sağlayarak kullanım süresini de uzatabiliyor. Bu özelliğin tam tersi olarak cihazlarını maksimum verimlilikte kullanabildikleri de belirtildi. Kullanıcıların mac cihazlarını maksimum verimlilikte kullanmak isteyen kullanıcıların daha kısa batarya ömrü ve daha gürültülü fan seslerine maruz kalabileceği belirtildi.

Apple’nin yayınladığı notlara göre, yeni güncelleme ile birlikte güncellemeyi alan kullanıcıların Pro Display XDR optimizyonları ve çoklu akış video düzenlemeleri ile ilgili iyileştirmeleri elde edeceği belirtildi. Apple’ye göre güncelleştirmeden sonra cihazlar daha kararlı ve güvenli bir hal aldı.

Yorum Yap