1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Japon Profesör Türkiye’yi Uyardı

Japon Profesör Türkiye’yi Uyardı

Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Akiko Iwasaki, Corona virüse karşı Türk insanlarının yapması gerekenleri belirttiği bir video yayınladı.


Bütün dünyayı etkisi altına alan ve 6000’den fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep olan Corona virüs ülkemizde şu anda resmi olarak 18 kişide bulunuyor. Vatandaşlar da Corona virüsten etkilenmemek ve salgının yavaşlaması için alınması gereken önlemler hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor.

El Yıkamaktan Fazlası Gerekiyor

Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Akiko Iwasaki Türkiye’de yaşayan kişiler için çektiği videoda Corona virüsün yayılmasını engellemek için neler yapılabileceğini anlatıyor. Türk Dostlarıma başlığı ile paylaştığı videoda Prof. Akiko Iwasaki el yıkamak dışında yapılması gerekenlerden bahsediyor.

Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Akiko Iwasaki, Covid-19 virüsünün belirtilerinin mevsimsel grip belirtilerine oldukça benzer olduğunu veiki hastalığın birbirinden ayrılmasının semptomlara bakarak imkansız olduğunu belirtti. Prof. Iwasaki şüphelenen kişilerin kendilerine Covid-19 testi yaptırması gerektiğini belirtti. Videoya devam eden profesör kalabalık ortamlardan uzak durulması gerektiğini, ofisten çalışmanın ve toplu taşıma kullanmamanın da virüsün yayılmasını engellemedeki etkisinin çok büyük olacağını belirtti. Evden çalışarak ve toplu taşımadan uzak durarak yaşlı insanların ve kronik rahatsızlığı olanların enfeksiyona karşı korunabileceğini belirtti.

Yorum Yap