1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Xbox Series X’in Özellikleri Açıklandı

Xbox Series X’in Özellikleri Açıklandı

Teknoloji devi Microsoft'un 2020'nin sonunda çıkarmayı planladığı oyun konsolu Xbox Series X'e ait özellikler ortaya çıktı.


Microsoft’un 2020’nin son çeyreğinde piyasaya sürmesi planlanan oyun konsolu Xbox Series X’in teknik özellikleri açıklandı. Oyun konsolunun açıklanan özellikleri diğer oyun konsollarına göre oldukça öne çıkmış durumda.

Xbox Series X 1 TB SSD’ye Sahip Olacak

Microsoft, 2020’nin son çeyreğinde piyasaya sürmeyi planladığı oyun konsolu Xbox Series X’in bütün teknik özelliklerini paylaştı. Microsoft, bugün yayınladığı blog yazısı ile birlikte yeni oyun konsolunun özelliklerini bekleyenleri ile paylaştı. Xbox Series X, AMD markalı 8 çekirdekli özel Zen 2 işlemcisine sahip olacak. Xbox Series X, GPU olarak ise 12 teraflop AMD RNDA 2 kullanacak. Oyun konsolu ayrıca 16 GB GDRR6 RAM ve yüksek hızlara çıkabilen Seagate marka 1 TB SSD’ye sahip olacak.

Xbox Series X, sahip olduğu bu donanım ile birlikte kullanıcılarına 4K kalitede 60 FPS’te oyun oynama imkanı sunacak. Desteklenen bazı oyunlarda ise yenileme hızı saniyede 120 kareye kadar çıkabilecek. Yapılan testlere göre Xbox Series X’in sahip olduğu işlemciler Xbox One S’e ait 4 oyunu aynı anda çalıştırabilecek güce sahip. Konsol ayrıca Hızlı Sürdürme özelliği ile birlikte ani kapanmalarda oyunlarda kaldığınız yeri kaydedebiliyor. Oyun konsolu her hangi bir aksilik olmaması durumunda 2020’nin sonlarına doğru satışa çıkacak.

Yorum Yap