1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Koronavirüs Salgını Hollywood’da Krize Sebep Oldu

Koronavirüs Salgını Hollywood’da Krize Sebep Oldu

Koronavirüsün dünyaya yayılması ile birlikte sinema sektörü ve Hollywood'un oldukça fazla etkileneceğini belirten analistler tahminlerini paylaştı.


Koronavirüs salgını dünyada ekonomik manada bir çok sektörü derinden etkiledi. 195 ülkede toplamda 16 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine yol açan koronavirüs sinema sektörünü de derinden etkiledi. Geçtiğimiz günlerde Hızlı ve Öfkeli 9’da dahil olmak üzere bir çok film vizyon tarihini ileri zamanlara erteledi.

Hollywood’un beklenen filmi Fast 9 Vizyon Tarihini 2 Nisan 2021’e Erteledi

Dünya genelinde etkisini sürdüren koronavirüs salgınının sinema sektörünün lideri Hollywood’a etkisinin ne kadar olacağı ile ilgili analizler yapan analistler tahminlerini açıkladı. Analistler yaptıkları araştırmalar sonucunda koronavirüsün Hollywood’a zararının 20 milyar doları geçeceğini düşündüklerini belirttiler. İçlerinde James Bond’un yeni filmi, Hızlı ve Öfkeli 9, Black Widow’da dahil olmak üzere bir çok film vizyon tarihini uzun süreler sonraya erteledi.

ABD’de şu anda sinema salonlarının %95’inin kapalı olduğunu belirten analistler 1994’den bu yana ilk kez hiç bir filmin ilk hafta hasılatı yayınlamadığını belirtti. Hollywood’un büyük umutlarla çıkmış filmleri koronavirüs sebebi ile oluşan zararlarını karşılamak için filmlerini dijital servislere pazarlamaya başlıyor. Onward, The Hunt, The Invisible Man, Bloodshot ve Sonic the Hedgehog gibi vizyon sürelerini doldurmamış filmler dijital servislerde satışa sunulmuş durumda.

Yorum Yap