1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Lexus RX, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Lexus RX, Türkiye’de Satışa Sunuldu

lexus rx

Premium araç segmentinde başarılı bir konumda bulunan Lexus’un SUV modeli RX SUV, Türkiye’de satışa sunuldu. İstanbul ve Ankara showroomlarında satışa sunulan yeni araç farklı versiyonları ile birlikte beğenileri toplayacak gibi duruyor.

Lüks SUV araç, özellikle geniş aileler için ekstra koltuk seçeneğine sahip. 5 Kişilik versiyonunun yanında RX L ismi ile 6 veya 7 kişilik modelleri de olan araç, RX L’nin 6 kişilik versiyonunda kaptan köşkü koltuklar bulunduracak. Lexus’un yeni lüks SUV’si Türkiye’de 801 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Lexus RX’in tasarımı değiştirildi

Lexus, yeni RX SUV’sinde ufak tasarımsal değişiklikler gerçekleştirdi. Daha ince farlara sahip olan aracın tamponlarına da daha yuvarlak hatlar verildi. Ayrıca aracın stop grubuna ve bazı sinyallere “L” motifleri yerleştirildi. Otomobilin kabin kısmına ise 12,3 inçlik dokunmatik bir ekran yer alıyor. Bu ekran ile aracın pek çok özelliğini kontrol edebiliyorsunuz. Şirket, bu ekranla hem Apple CarPlay hem de Android Auto desteğini kullanıcılara sunuyor.

Donanım özellikleri

Lexus’un RX SUV serisi; 2.0 litre hacimli, turbo motora sahip 238 beygir ve 340 nm tork üreten RX 350 ile beraber kendi kendini şarj edebilen hibrit bir motora sahip bir modele ile de kullanıcıların karşısında çıkıyor. RX’in 450h modelinde bulunan 3.5 litre hacimli, direkt enjeksiyonlu V6 motor, elektrikli motorla birleşerek 313 beygir güç üretebiliyor.  Ayrıca araçta, yayaları ve bisikletlileri algılayan ön çarpışma sistemi de bulunacak.

Yorum Yap