1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Motorola Moto G8 Modelini Tanıttı

Motorola Moto G8 Modelini Tanıttı

Motorola'nın yeni orta segment akıllı telefonu Motorola Moto G8 tanıtıldı. Telefon bir önceki modelinin geliştirilmiş hali konumunda.

motorola moto g8

Amerikalı teknoloji firması Motorola, yeni orta segment akıllı telefon modeli Motorola Moto G8 modelini tanıttı. Motorola Moto G8, önceki versiyonu Motorola Moto G7’nin geliştirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıktı.

Qualcomm Snapdragon 665 Kullanıyor

Motorola’nın yeni orta segment akıllı telefon modeli Motorola Moto G8 gücünü Moto G7’de kullanılan Qualcomm Snapdragon 632’nin aksine Qualcomm Snapdragon 665’den alıyor. Telefonun bataryası ise önceki modelinde olan 3000 mAh’den daha büyük 4000 mAh boyutunda. Motorola Moto G7’de bulunan 15 W hızlı şarj desteği ise 10 W olarak değiştirilmiş durumda. Telefonun ekran büyüklüğü 6,4 inç iken HD+ görüntü kalitesine sahip.

Motorola Moto G8 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip. Arka tarafında 16 MP çözünürlüğünde ana kamera, 8 MP çözünürlüğünde 119 derecelik açıya sahip kamera ve 2 MP’lik bir makro kameraya sahip. Telefonun ön tarafında ise sol üste yerleştirilmiş 8 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut. Android 10 işletim sistemine sahip olan telefon ayrıca 3,5 mm kulaklık girişine sahip. Telefon modeli Brezilya’da 282 Dolar’lık bir fiyat etiketiyle satışa çıkarken önümüzdeki haftalarda dünyanın geri kalan kısımlarında da satışa çıkacak. Türkiye’de satışa çıkması durumunda fiyatının 3.000 Türk Lirası civarında olması bekleniyor.

Yorum Yap