1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Netflix’e Türk Yapımlara Özel Kategori Geliyor

Netflix’e Türk Yapımlara Özel Kategori Geliyor

Dünyada milyonlarca abonesi bulunan Netflix, Türk yapımı içerikler için özel bir kategori oluşturdu.

teknohabir-netflix-telefon

Dünyaca ünlü milyonlarca abonesi bulunan film dizi izleme platformu Netflix, Türk yapımı içeriklerin yer alacağı “Made in Turkey” kategorisini duyurdu. Bu kategori ile birlikte Türk yapımı ürünlerin dünya geneline tanıtılması hedefleniyor.

Made in Turkey Kategorisi Açılıyor

2019 sonunda dünyada 200 milyona yakın abonesi bulunan Netflix’in Türkiye’de ise 1.5 milyondan fazla abonesi mevcut. Netflix şimdiye kadar izleyicilerin karşısına Hakan: Muhafız ve Atiye olmak üzere iki diziye sahip. Önümüzdeki dönemlerde çıkartmayı planladığı 4 yeni diziye sahip olan Netflix bu içeriklerin bütün dünya genelinde izlenmesi için Türk yapımı içeriklere özel bir kategori açıyor.

Netflix Made in Turkey kategorisi ile birlikte çektiği diziler ile birlikte hakkını satın aldığı içerikleri de paylaşacak. Yeni kategori ile birlikte dünya genelinden insanlar Behzat Ç. , Börü, Arog- Gora gibi Cem Yılmaz filmlerine de erişebiliyor. Tamamen Türk dizi, film gibi içeriklerden oluşacak olan Made in Turkey kategorisi insanların kullanımını kolaylaştırmak amacında bir çok alt başlığa sahip. Bu alt başlıklardan bazıları ise dram, aksiyon ve çizgi film gibi ana başlıklar.

Yorum Yap