1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. New York Uluslararası Otomobil Fuarı İptal Edildi

New York Uluslararası Otomobil Fuarı İptal Edildi

new york uluslararası otomobil fuarı

2019’un sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını pek çok sektörü olumsuz olarak etkiledi. Bu sektörlerden birisi de üretimleri neredeyse durma noktasına gelen otomobil sektörü oldu. Tüm bu olanlardan sonra şimdi de Ağustos ayına ertelenen 2020 New York uluslararası Otomobil Fuarı tamamen iptal edildi.

New York Uluslararası Otomobil Fuarı İptal Edildi

Koronavirüs öncesi Nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan New York Uluslararası Otomobil Fuarı yeni tip koronavirüs sebebi ile ağustos ayına ertelenmişti. Fakat dün etkinliğin tamamen ertelendiği açıklandı. 2020 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nın ertelenmesinin en önemli sebebinin ise Jacop K. Javits Kongre Merkezi’nin koronavirüs ile mücadele kapsamında hastaneye dönüştürülmesi.

New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nı düzenleyen Greater New York Automobile Dealers Association (GNYADA) Başkanı Mark Schienberg yaptığı açıklamada kongre merkezinin tavrı dolayısıyla gurur duyduklarını belirterek etkinliğin iptal edildiğini duyurdu. Schienberg ayrıca etkinliğin 2021 yılında yapılacak olanın da şimdiden çalışmalarına başlandığını söyledi. 2021 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nın 2-11 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

Yorum Yap