1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Nissan 2022’ye Kadar Tanıtacağı 12 Otomobili Gösterdi

Nissan 2022’ye Kadar Tanıtacağı 12 Otomobili Gösterdi

nissan

Otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından Nissan, 2009 senesinde satışa sunduğu 370Z’nin ardından yeni bir spor otomobil ürettiğini açıkladı. Ortaya çıkan bir çok söylentinin ardından Nissan, yeni spor otomobilini, Youtube kanalında yayınlanan bir video ile resmi olarak gösterdi.

Nissan’ın Yeni Spor Aracı Görüldü

Nissan ayrıca, 2022’ye kadar önümüzde yer alan 18 ay içeriisnde 12 yeni otomobil tanıtmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Otomobil üreticisi, tanıtımını gerçekleştireceği 12 yeni otomobili Youtube kanalında paylaştığı video ile yayınladı. Yayınlanan araçlardan birisi de yeni Z idi. Nissan, Nissan Next: From A to Z isimli videosunda ilk olarak Nissan Ariya’nın yeni modeli ile başlıyor. Videonun 30. saniyesinde ise 370Z’nin yeni versiyonu olacak yeni Z serisi spor otomobilin silüeti yer alıyor.

Nissan’ın yayınladığı videoda Armada, Frontier, Kicks, Murano, Navara, Note, Pathfinder, Qashqai, Rogue ve Terra’nın gelecekteki versiyonlarının yer aldığı iddia edildi. 370Z’nin yeni versiyonunun görüldüğü aracın ise 400Z olduğu tahmin ediliyor. Ortaya atılan iddialara göre otomobil, 400 beygir, çift turbo, 3.0 litre V6 motora sahip olacağı iddia ediliyor.

Nissan’ın önümüzdeki 18 ayda tanıtacağı 12 otomobil:

Yorum Yap