1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Nokia Akıllı Saat Çıkarıyor

Nokia Akıllı Saat Çıkarıyor

HMD Global ile birlikte ivme yakalama çalışan Finlandiyalı teknoloji devi Nokia önümüzdeki günlerde akıllı saatini tanıtacak.

nokia

Finladiyalı teknoloji devi Nokia, 2016’dan bu yana HMD Global ile boy gösteriyor. Son günlerde oldukça hareketli zamanlar geçiren Nokia önümüzdeki günlerde tanıtacağı telefonların yanına bir de akıllı saat ekledi.

Wear OS Kullanıyor

Nokia önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan MWC 2020 teknoloji etkinliğinde bir de akıllı saat tanıtacak. Akıllı saat çıkarmayı planlayan Nokia aynı etkinlikte yeni amiral telefonunu da tanıtacak. Nokia’nın tanıtacağı akıllı saatin Android’in akıllı saatler için olan versiyonu Wear OS’u kullanacağı söyleniyor. Nokia’nın çıkaracağı saatte yuvarlak tasarımı kullanacağı düşünülüyor.

Finlandiyalı teknoloji devi Nokia yeni akıllı saatinde eSIM desteği de sunacak. eSIM desteği ile birlikte saati alan kullanıcılar saatleri ile birlikte arama yapabilecek. Arama yapabilmenin yanı sıra kullanıcılar internet erişimini de saatleri üzerinden kullanabilecek. Akıllı saatin Wear OS kullanmasından dolayı Android cihazlar ile beraber oldukça iyi performans göstermesi bekleniyor. Gelişen akıllı saat piyasasında yer edinmek isteyen Nokia’nın akıllı saatinin fiyatı şu anlık belli olmasada piyasada yer edinmek için bir miktar ucuz tutması gerekiyor.

Yorum Yap