1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Xiaomi Mi 10 Bir İlke İmza Atıyor

Xiaomi Mi 10 Bir İlke İmza Atıyor

Xiaomi'nin amiral gemisi telefonu olan Mi 10'da kullanacağı RAM'lerin Dünya'da ilk kez bu telefonda kullanılacağı ortaya çıktı.

mi 10

Xiaomi’nin amiral gemisi telefonu olan Mi 10’un özellikleri belli oldu. Mi 10 Dünya’da ilk kez LPDDR5 DRAM kullanan telefon olacak. Telefonun Pro modelinde toplamda 16 GB RAM’e sahip olacak.

LPDDR5 DRAM Kullanan İlk Cihaz

Xiaomi yeni cihazlarında LPDDR5 DRAM RAM kullanacak. LPDDR5 DRAM RAM’lerin LPDDR4 DRAM RAM’lere göre iki kat daha hızlı olduğu belirtildi. Xiaomi getireceği bu yenilik ile birlikte akıllı telefonlarının büyük başarıya imza atmasını bekliyor. Kullanıcıları memnun edecek en önemli özelliği ise kullanılacak yeni RAM’lerin %20 daha az enerji gerektirmesi. Basit bir hesapla telefonunuzun bataryasının 16 saat yerine 20 saatte sarj etmeye gerek duyması manasına geliyor.

Xiaomi’nin yeni telefon modeli Mi 10’un özelliklerine baktığımızda ise telefon toplamda 4 arka kameraya sahip olacak. Gene bir başka ilk olan 108 MP çözünürlüğünde bir kamera Mi 10 modellerinde kullanılacak. Telefonun kamerası 2k kalitede 60fps videolar çekebilecek. Xiaomi’nin yeni modelinin ekran boyutu 6.5 inç olacakken bataryasının büyüklüğü ise 4500 mAh olacak. Xiaomi’nin yeni telefonlarını ne zaman tanıtacağı ise şu anda bilinmiyor.xi

Yorum Yap