1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

Her sene film severlerin beklediği ödül töreni olan Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Parasite filmi geceye damgasını vurdu.

oscar 2020

Film severlerin en çok beklediği ödül töreni olan Akademi Ödülleri düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Etkinlik Türkiye ve Dünya’da çok sayıda kişi tarafından canlı bir şekilde takip edildi.

Parasite 4 Ödülün Sahibi Oldu.

Güney Kore yapımı olan ‘Parasite’ filmi ödül törenine damga vurdu. Film En İyi Film ödülü de dahil olmak üzere toplamda 4 ödül kazandı. ParasiteEn İyi Film dışında En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Uluslararası Film ödüllerini de kazandı. En iyi erkek oyuncu ödülünü ise çok kişinin hayranlığını kazandığı Joker rolü ile Joaqıin Phoenix kazandı. Joker filmi ayrıca En İyi Film Müziği ödülünü de kazandı.

Renée Zellweger, Judy filminde ki rolü ile En İyi Kadın oyuncu ödülüne hak kazandı. En İyi Yardımcı Erkek oyuncu ödülünü Brad Pitt kazanır iken Laura Dern En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandı. En iyi animasyon filmi ödülünü ise Toy Story 4 kazandı. En iyi görsel efekt ödülünü ise 1917 filmi kazandı. Ford v Ferrari filmi de 2 ödül kazandı.

Yorum Yap