1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PUBG Mobile’in Mayıs Ayı Geliri Açıklandı

PUBG Mobile’in Mayıs Ayı Geliri Açıklandı

PUBG Mobile mayıs ayı kazancı ile,bütün oyunları geride bırakarak, dünyanın en çok kazanan mobil oyunu ünvanının sahibi oldu.

teknohabir-pubg

Battle Royale oyunları arasında kıyasıya rekabet sürerken, battle royale türünde en fazla kazanan oyun açıklandı. PUBG Mobile diğer bütün oyunları geride bırakarak en çok kazanan oyun oldu.

ABD menşeili analiz şirketi Sensor Tower, PUBG Mobile ile geliriyle ilgili açıklama yaptı. Şirkete göre, oyun Apple ve Google’ın uygulama mağazalarında geçen ay 76 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Oyunun geçtiğimiz süreçte çıkan şiddet içermeyen Çin versiyonu olan Game For Peace geliri ise 70 milyon dolar olarak kaydedildi. PUBG Mobile kazancı toplamda 146 milyon dolar oldu.

Tencent’in PUBG Mobile’den önceki en çok kazandıran oyunu Honour of Kings geliri ise 125 milyon dolar bandında kaldı. PUBG Mobile’nin yayıncısına bu kadar kazandırmaya devam edip etmiyceği ise merak konusu. Bazı analistler Çin’de çıkan oyunun şiddet içermeyen versiyonu Game For Peace’nin PUBG Mobile olan isteği azaltacağı yönünde.

Yorum Yap