1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. League of Legends Yeni Modu “Taktik Savaşları” İle Geliyor

League of Legends Yeni Modu “Taktik Savaşları” İle Geliyor

LoL'ün yepyeni oyun modu Taktik Savaşları, bu ayın ilerleyen dönemlerinde LoL Açık Beta'ya gelecek.

teknohabir-ts-lol-görsel

TS toplam 8 kişi mücadele ettiği ve her tur başında bizim için savaşacak güçlü bir kadro oluşturmaya çalıştığımız, bir strateji oyunu. Amacımız ise yaşayan son oyuncu olmak.

Taktik Savaşları Nasıl oynanıyor?

Her tur dükkanda altın karşılığında LoL şampiyonlarını kadromuza katıyoruz. Kadromuzda aynı geçmişi ve sınıfı paylaşan şampiyonları bulundurarak ilaveler özellikleri açıp takımımızı güçlendiriyoruz. Ayrıca aynı şampiyondan 3 tanesini birleştirerek onu süper biçime yükseltebiliyor; üç süper versiyonunu birleştirdiğinizdeyse şampiyonun ultra biçimine ulaşıyoruz.

Kadromuz rakibin tahtasına gittiğinde savaş başlıyor. Auto chessten farklı olarak her tur sadece 1 kişiyle karşılaşıyoruz kazanırsak rakibin, kaybedersek bizim can puanlarımız gidiyor. Savaş sırasında şampiyonlarınız otomatik olarak hareket eder, saldırır ve büyü kullanır. Tıpkı LoL’de olduğu gibi şampiyonlarınızdan tam verim alabilmek için takım kompozisyonlarınızı doğru seçmemiz ve onları doğru konumlandırmamız gerekli. Örneğin tank şampiyonları büyücü ve adclerin önüne koyarak ilk hasarı yemelerini sağlamak.

Her turun sonunda gelecek turlarda harcamak için altın kazanıyoruz. Dota Auto Chessten farklı olarak ara sıra herkes özel bir etkinlik için toplanarak çeşitli güç düzeylerindeki tek bir şampiyon kadrosundan seçimler yapıyor. Oyuncuların seçim yapma sırası, canı düşük olandan başlayarak gidiyor. Böylece canı azalan geri düşmüş oyuncuların geri dönme şansı oluyor. Takım savaşlarını arka arkaya kazandığınızda can kaybetmekten kaçınarak rakiplerinize hasar verebiliyorsunuz. Ayakta kalan son oyuncuysanız oyunu kazanıyorsunuz.

Kaynak : https://tr.leagueoflegends.com/tr/news/game-updates/gameplay/taktik-savaslari

Yorum Yap