1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Redmi AX5 Wi-Fi 6 Router Tanıtıldı

Redmi AX5 Wi-Fi 6 Router Tanıtıldı

redmi router

Redmi, bugün Çin’de yeni Redmi AX5 Wi-Fi 6 router’ı tanıttı. Redmi AX5 Wi-Fi 6 aynı zamanda markasının ilk Wi-Fi 6 router modeli olarak karşımıza çıkıyor. Uygun fiyatlı bir seçenek olarak karşımıza çıkan router 32 dolar fiyatıyla yarın itibari ile ön sipariş ile satışa sunulacak.

Redmi AX5 Wi-Fi 6 router’ı tanıtıldı

Yeni Redmi AX5 Wi-Fi 6 router, sinyal gücünü 4 dB yükselten ve kapsama alanını %50 artıran dört bağımsız sinyal güçlendirici antene sahip. Şirketin ilk Wi-Fi 6 router’ı, Wi-Fi 5ten %52 daha yüksek performans vadediyor. Router HD kalite bir filmi 1775 Mbps hızla 8 saniye gibi bir sürede indirebiliyor.

Redmi AX5, Xiaomi’nin kendi Wi-Fi 6 router modellerinde kullandığı Mesh Networking ve Mixed Networking desteğine sahip. Bu sayede Wi-Fi sinyal kalitesinin her noktaya eşit ve üst düzeyde ulaşmasını sağlıyor. Böylelikle kullanıcılara izlenmesi zor ve daha güvenli bir ağ deneyimi vadediyor. Redmi AX5 Wi-Fi 6 router, 14 nm süreci kullanılarak üretilen Qualcomm‘un 5 çekirdekli kurumsal sınıf yonga seti ile destekleniyor. Donanım düzeyinde hızlanma için bağımsız bir NPU (ağ işlem birimi) içeriyor ve akıllı ev ürünleri de dahil olmak üzere 128 cihaza bağlanacak şekilde optimize edildi. Ayrıca, router’ın ayarları akıllı telefon uygulaması kullanılarak kontrol edilebiliyor.

Yorum Yap