1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Riot Games, MSI’ı İptal Etti

Riot Games, MSI’ı İptal Etti

Riot Games, sevilen oyunu League of Legends'in her sene düzenlenen Sezon Ortası Turnuvası(MSI)'nı koronavirüs sebebi ile erteledi.

lol msi

Dünyanın en popüler oyun yapımcılarından birisi olan Riot Games, bütün dünyada etkisini sürdüren koronavirüs pandemisi sebebi League of Legends oyununun Sezon Ortası Turnuvasını(MSI) iptal etti. Turnuvanın iptal edilmesinin sebebi olarak koronavirüs salgınının azalmaması gösterildi.

MSI İptal Edildi

Bütün dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgınından etkilenenlerin sayısı 2 milyon 700 bini geçti. Milyonlarca kişinin de sokağa çıkmamasına neden olan koronavirüs salgını sebebi ile bir çok sektör kötü anlamda etkilendi. Bu konuda en çok etkilenen sektörlerden biriside oyun sektörü. Koronavirüsün oyun sektörüne olan etkisi ise oyun çıkışlarının ertelenmesi, oyun fuarlarının iptal edilmesi ve turnuvaların iptal edilmesi veya formatının değiştirilmesi. Koronavirüs sebebi ile iptal edilen turnuvalara Riot Games’in sevilen oyunu League of Legends’in çok fazla insan tarafından beklenen Sezon Ortası Turnuvası(MSI) da katıldı.

Riot Games, ilk olarak turnuvayı temmuz ayına erteleyerek gerçekleştirebileceğini düşünüyordu. Fakat koronavirüs salgınının yavaşlamamasından dolayı Riot Games, 2020 MSI etkinliğini iptal etme yönünde karar aldıklarını açıkladı. MSI’ın iptal edilmesi ile birlikte LoL Dünya Şampiyonasınında etkilenecek olmasından dolayı Lol’ün farklı etkinlikler planlayacağı açıklandı.

Yorum Yap