1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Samsung, Exynos ve Snapdragon Arasında Fark Olmadığını Açıkladı

Samsung, Exynos ve Snapdragon Arasında Fark Olmadığını Açıkladı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, amiral gemisi telefon modellerinde kullandığı Exynos ve Snapdragon işlemciler arasında fark olduğu iddialarına yanıt verdi.


Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kullanıcıları tarafından ortaya atılan Exynos işlemcilerin Snapdragon işlemcilerden kötü olduğuna yönelik iddialara cevap verdi. Samsung’a göre Exynos işlemciler Snapdragon işlemciler ile eşit olduğunu savundu.

Samsung İddiaları Kabul Etmedi

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, her sene çıkardığı telefon modellerinde Qualcomm’un işlemcisi Snapdragon işlemciler ile kendi işlemcileri Exynos model işlemcileri kullanıyor. Son günlerde Samsung’a gelen Exynos işlemcilerin Snapdragon işlemcilerinden kötü olduğuna yönelik iddialara Samsung’dan yanıt geldi. Samsung’u eleştiren kişiler change.org üzerinde Samsung’un Exynos kullanmaması için imza kampanyası bile düzenledi.

Samsung, Sammobile’e yaptığı açıklamada, Samsung’un yeni amiral gemisi telefon modeli serisi Galaxy S20’nin dünyanın çeşitli yerlerine Exynos 990 veya Snapdragon 865 işlemciyle gönderildiğini belirtti. Exynos işlemcilerin de Snapdragon işlemcilerinde aynı testi geçtiğini belirten Samsung, işlemciler arasında bir fark bulunmadığını belirtti. Fakat AnandTech tarafından yapılan bir incelemede, Exynos yonga seti kullanan Galaxy S20’lerin Snapdragon 865 kullanan varyantlarına göre daha yavaş olduğu keşfetti.

Yorum Yap