1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung Galaxy S21 Ultra Tanıtıldı, Galaxy S21 Özellikleri

Samsung Galaxy S21 Ultra Tanıtıldı, Galaxy S21 Özellikleri

Samsung Galaxy S21

Samsung, Android ekosistemindeki en güçlü akıllı telefon adayı olan yeni amiral gemisi Galaxy S21 Ultra’yı duyurdu. Samsung Galaxy S21 Ultra ile ilgili fiyat, tasarım, işlevler ve diğer tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yılın ilk bombasını patlatarak yeni amiral gemisi Galaxy S21 ailesi akıllı telefonlarını tüketicilerin beğenisine sundu. Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra olmak üzere üç farklı modeli bulunan Galaxy S21 ailesi, tüketicilere amiral gemisi 2021’den bekleyebilecekleri en yüksek özellikleri vadediyor.

Samsung, Galaxy S21 ailesinden Galaxy S21 Ultra hariç olmak üzere, Galaxy S6 Edge modelinden bu yana ortalıkta dolaşan çift taraflı kavisli “Edge” ekran tasarımına veda etti. Ayrıca Galaxy S21 modelleri, gördüğümüz en sıra dışı arka kamera tasarımlarından birine sahip. Samsung’un Galaxy S21 ailesindeki en kötü sürprizi teslimat kapsamı oldu.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21

Geçen yıl duyurulan Galaxy S20 Ultra’nın halefi olan Samsung Galaxy S21 Ultra, tahmin edebileceğiniz gibi Galaxy S21 ailesinin en üst modeli. Piyasadaki en güçlü Android akıllı telefonlardan biri olan Galaxy S21 Ultra, güncellenmiş tasarımı ve güçlü donanım özellikleriyle üst düzey bir akıllı telefon isteyen hemen herkesin beğenisini kazanabilecek bir cihaz.

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri

Samsung Galaxy S21 Ultra, Galaxy S10 ailesinden beri alıştığımız Infinity-O tasarım yaklaşımını korumaya devam ediyor. Galaxy S21 Ultra’nın önüne bakarsanız Galaxy S20 Ultra’ya çok benzeyen bir akıllı telefon göreceksiniz. Buradaki en önemli detay ise Samsung’un ekranın her iki yanındaki kıvrımları minimuma indirmiş olması. Galaxy S20 Ultra ile hemen hemen aynı tasarıma sahip olmasına rağmen, çerçeveler daha ince olduğu için Galaxy S21 Ultra’da daha yüksek ekran gövde oranıyla karşılaşıyoruz.

Samsung Galaxy S21 Ultra Tasarımı

Samsung Galaxy S21 Ultra’nın tasarımındaki en büyük yenilik ise daha önce hiçbir akıllı telefonda görmediğimiz benzersiz bir kamera modülüne sahip olması. Galaxy S20 Ultra’nın sol üst köşesinde yer alan dikdörtgen kamera modülü, cihazın köşesine yaklaştırılarak ekranın metal çerçevesiyle birleştirildi. Son derece büyük kamera modülü, dört kamera, sensör ve bir LED flaş içerir.

Galaxy S21 Ultra, Corning tarafından geliştirilen yeni nesil Gorilla Glass Victus koruyucu cam ile hem ön hem de arka kısımda korunmaktadır. Ayrıca Samsung, cihazın suya ve toza karşı dayanıklılığını IP68 sertifikasıyla da onayladı. Son olarak, Galaxy S21 Ultra’nın 165 mm yüksekliğinde, 75,6 mm genişliğinde, 8,9 mm kalınlığında ve kamera kamburluğu olmadığını ve 228 gram ağırlığında olduğunu varsayalım.

Bu yazımızda Samsung Galaxy S21 Ultra Tanıtıldı, Galaxy S21 özelliklerini sizin için paylaştık, bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy A72’nin Tasarımı ve Özellikleri Ortaya Çıktı başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap