1. Ana Sayfa
  2. Emlak
  3. Sigorta Türleri Nelerdir? Sigorta Yaptırmanın Önemi Nedir?

Sigorta Türleri Nelerdir? Sigorta Yaptırmanın Önemi Nedir?

Sigorta Türleri

Ülkemizde yaşayanlar ve burada geçirdikleri süreyi kapsayan sağlık sigortasına veya araçları ve arabaları, evleri veya tesisleri için başka bir sigortaya ihtiyaç duymaya devam etmektedir. Bilindiği gibi belirli belgelerin işleyişi, kısa dönem (turist) ikamet izni başvurusu sırasında zorunlu sağlık sigortası gibi belirli belirli sigortaların alınması ve diğer durumlarda, hizmetlerimizle yakından ilgilidir. Sigorta alanı aşağıdaki noktalarda temsil edilir araç sigorta sorgulama konusunda yetkili sigorta şirketiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sigorta Türleri
Sigorta Türleri

Sağlık sigortası nedir?

Sağlık sigortası iki ana türe ayrılır:

  • Yabancı sağlık sigortası: Ülemizde’de ikamet veya yenileme başvurusu yapılırken yaptırılması gereken, başvuranın yaş grubuna göre değeri değişen bir yıllık sigorta türüdür.
  • Ek sağlık sigortası: Kamu ve özel hastaneler ile tıp merkezlerindeki tedavi konuları ile eczanelerden alınan ilaçları %40 ile %100 arasında değişen indirimlerle kapsar.
  • Kapsamlı sağlık sigortası: Tam veya tama yakın indirimli, çok çeşitli tedavi seçeneklerine sahip kapsamlı bir sigorta türüdür.

Bu sigortanın kasko değeri ve ücretleri, lehtarın yaş grubuna göre değişir, değeri yaşlılar için artar, birçok belirleyicisi vardır ve çeşitli teklifleri genellikle sigortanın türüne ve sahibinin sağlık durumuna göre değişir.

Seyahat sigortası nedir?

Seyahat sigortası veya vize sigortası: Birçok büyükelçilik ve konsolosluğun seyahat vizesine başvurması gereken bir sigorta türüdür. Kasko sorgulama konusunda seyehat sigortasını yapan kurum ile görüşebilirsiniz.

Bu sigorta genellikle birçok terapötik yönü kapsar ve elçilik gereksinimleri bazen elçilikten elçiliğe kontrollerde değişiklik gösterir, örneğin: Hasta için tedavi ve ulaşım maliyetleri veya ölüm durumunda ulaşım. Covid 19 pandemisinin ortaya çıkması ve yayılmasının ardından birçok elçilik bu sigortanın Coronavirüs hastalığının tedavisini de kapsamasını şart koşuyor.

Bu yazımızda Sigorta Türleri Neler olduğunu sizlerle paylaştık. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap