1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Sony, Xperia 1 II’yı Duyurdu

Sony, Xperia 1 II’yı Duyurdu

Sony, amiral gemisi akıllı telefon modeli Xperia 1 II'yi duyurdu. Telefon SnapDragon 865 ile birlikte 5G desteğine sahip.

xperia 1 ii

Japon teknoloji devi Sony, yeni amiral gemisi telefonu Xperia 1 II’yı duyurdu. Telefon güçlü donanımı ve dikkat çeken kamera kurulumu ile öne çıkıyor. Sony Xperia 1 II Avrupa versiyonunda 5G bağlantı desteğini de kullanıcılarına sunuyor.

Sony Xperia 1 II

Japonya merkezli teknoloji firması Sony, yeni amiral gemisi telefonunu duyurdu. Telefon geçtiğimiz sene çıkarılan Xperia 1 modelinin 2. versiyonu ve Xperia 1 II olarak isimlendiriliyor. 6,5 inç’lik OLED bir ekrana sahip olan Xperia 1 II’nin ön tarafında 8 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. 8 GB RAM’e sahip olan Xperia 1 II aynı zamanda 4000 mAh bataryaya sahip. 256 GB depolama alanını kullanıcılara sunacak olan telefonda 3,5 mm kulaklık girişi ve kablosuz şarj desteği bulunması satın almayı düşünenleri heyecanlandırdı.

Telefonun arka tarafında 3 kamera ile birlikte bir adet 3D ToF sensörü bulunuyor. Ana kamera olarak 12 MP ana kamera bulunan Xperia 1 II’nin diğer 2 kamerası da 12 MP çözünürlüğe sahip. Kameralar ultra geniş açı, geniş açı ve telefoto lens olarak Xperia 1 II’nin arkasına yerleştirilmiş durumda. Telefon gücünü ise işlemci olarak SnapDragon 865’den alıyor. Sony telefonun çıkış tarihini ve fiyatını ise belirtmedi.

Yorum Yap