1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Sony Orta Segment Yeni Bir Telefon Tanıttı

Sony Orta Segment Yeni Bir Telefon Tanıttı

Japon teknoloji devi Sony, orta segment telefon modeli Xperia 10 II'yi tanıttı.

xperia 10 ii

Japon teknoloji devi Sony, OLED ekran kullandığı ilk orta segment cihazını tanıttı. Geçtiğimiz haftalarda ilk çentikli telefonunu tanıtan Sony’nin yeni orta segment telefon modelinin ismi Xperia 10 II olarak belirtildi.

Sony Xperia 10 II Tanıtıldı

Tanıttığı yeni telefon kullanıcılarına amiral gemisi telefonlar ile benzer bir deneyim vaat eden Sony’nin yeni orta segment telefonu Xperia 10 II 6 inç boyutunda OLED ekrana sahip. 21:9 ekran oranına sahip olan telefonun ekran gövde oranı ise %77,6 olarak belirtildi. Ön tarafında 8 MP çözünürlükte bir kameraya sahip olan telefonun batarya büyüklüğü ise 3,600 mAh olması ile dikkat çekti.

Telefonun arka tarafında ise 3 kameralı bir kurulum bulunuyor. Ana kamerası 12 MP  çözünürlüğüne sahip olan Xperia 10 II’nin diğer iki kamerası ise 8 MP çözünürlüğünde. Sony’nin yeni orta segment telefonu Xperia 10 II 4GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile satışa çıkacak. Snapdragon 665 işlemci kullanan telefon modeli Type-C bağlantı ve 3.5 mm kulaklık girişine da sahip. Sony telefon modelinin siyah ve beyaz renklere sahip olduğunu belirtirken satışının ise bahar aylarında başlanacağını söyledi.

Yorum Yap