1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Spotify bir uygulama içi “podcast oluştur” düğmesini test ediyor

Spotify bir uygulama içi “podcast oluştur” düğmesini test ediyor

Spotify ve Anchor aracılığıyla podcast sektörü gelişimine devam ediyor

Spotify Podcast

Spotify, son zamanlarda ülkemiz yeni yeni popürlerleşmeye başlayan bir çok ülkede uzun kullanılan podcast yayınları için platform üzerinden yayınları kolaylaştırmayı ve çoğaltmayı hedefliyor. Şimdi ise uygulaması içinde insanları oluşturmaya teşvik edecek yeni bir butonu test ediyor. Jane Wong, Spotify’ın “Podcast Oluştur” yazılı podcast kitaplığında yeni bir düğme buldu; dokunulduğunda, ya önceden yüklenmişse, insanları Anchor uygulamasına ya da uygulama hakkında bilgilendirici bir web sayfasına yönlendiriyor.

Spotify, bu yılın başlarında bir podcast yaratma teknolojisi şirketi olan Anchor’ı satın aldı. Anchor, herkesin telefonundan kayıt yaparak bir podcast oluşturmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir uygulamadır. Spotify’ın Anchor mülkiyeti her iki uygulamada da çok açık olmamıştır, ancak değişiyor gibi görünüyor.

Spotify’da gelen açıklamada uygulama gelişimi açısından bir çok noktada çalışmalar yaptıklarını, hangilerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda kesin bir söz söyleyemediklerini belirtti.

Spotify ve Anchor’un yardımıyla podcast yayıncıları veya başlamayı düşünen insarlar için bir kolaylık sağlanmış olabilecek gibi görünmekte.

Yorum Yap