1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Stoksuz Ticaret ile Nasıl Para Kazanılır?

Stoksuz Ticaret ile Nasıl Para Kazanılır?

DgGQDvBDV5sJfKqsd2A4

Amazon.com şu an dünyada en büyük hacme sahip e-ticaret sitesi konumunda. İnternet üzerinde adeta küresel bir Pazar haline gelen Amazon, sistemiyle de stoksuz ticaretin de öncüsü konumunda. Yıllardır milyonlarca satıcı bu şekilde çok büyük meblağlar kazanıyor. Ancak başlayıp, başarılı olamadan Amazon serüvenine son veren de birçok satıcı mevcut. Ülkemizde de özellikle son birkaç yılda Amazon’da satış yaparak para kazanma hayaliyle yola çıkan binlerce insan oldu. Dolar kurunun önlenemez bir hızla artması ve ekonominin kötü gidişatı insanları bu tarz sitelere yönlendirdi. Sonuçta Amerika’da 1 dolar olarak satın alınan bir ürün ülkemizde şu an 8,5 TL civarı ediyor. Ancak Amazon’da satış yaparak para kazanmak için önce sistemi ve Dropshipping kavramlarını öğrenmek gerekir.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping yani stoksuz ticaret aslında adı üstünde sizin herhangi bir depolama ve kargolama yapmanıza gerek kalmadan yaptığınız ticarettir. Binlerce insana da zaten bu durum oldukça makul gelmektedir. Bir depo kiralamak, bir kargo şirketiyle anlaşmak, bir ekosistem oluşturarak büyütmek oldukça zahmetli işlerdir. Amazon’da bu işlemleri sağlayacak kapasitede depolama ve kargolama hizmeti olduğu için insanlarla yaptığı satış ortaklığı formülüyle, seçenekleri arttırarak sitesinde her ürünün bulunmasını sağlıyor. Ne Amazon bu kadar fazla ürün çeşidini bir arada tutmak için enerji harcıyor ne de siz herhangi bir depolama ya da kargo zahmetine katlanıyorsunuz. Baktığınızda “Win Win” gibi bir sistem yani.

Amazon’da Satış Yaparak Para Kazanma Süreci Nasıl İlerler?

Amazon’da satış yaparak para kazanmak, görüldüğü kadar ya da sizlere anlatıldığı kadar kolay bir iş değildir. Sonuçta bir video oyunu oynamıyorsunuz. Bunun için her şeyden önce Amazon’da satış yaparak para kazanmak istiyorsanız işin ciddiyetine vararak bu iş için ciddi vakit ve emek harcamalısınız. Satış yapabilmek için önce Amazon’a kaydolmanız gerekir. Satıcı kaydını yapabilmeniz için de şirket kurmanız gerekiyor. Bu işlemleri sağladıktan sonra bir mağaza oluşturmanız ve bu mağazayı kişiselleştirmelisiniz. Unutmayın bugünün markalarının isimlerinde kendi hikâyeleri var. Bu yüzden Amazon’da satış yaparak para kazanmak ve kendi hikâyenizi yazmak için güzel bir isim bulmalısınız.

Ayrıca niş bir ürün bularak satışa başlamalısınız. Birçok danışmanlık firması her konuda yardımcı olur ancak kimse ne ürün satacağınızı size söylemez. İşte işin önemli kısmı da budur. Satacağınız ürünü belirledikten sonra belli miktarda alım yapmanız gerekir. Amazon ürünleri genellikle Çin üzerinden alınır ancak Türkiye’den de ürün temin edebilirsiniz. Bu ürünleri temin ettikten sonra uluslararası taşımacılık yapan bir firma vasıtasıyla Amazon’un size verdiği depo adresine gönderiyorsunuz. Sonrasında mağaza düzenlemesi ve reklam kampanyaları yaparak Amazon’da satış yaparak para kazanmaya başlıyorsunuz.

Yorum Yap