1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Streamlabs’in Yeni Canlı Yayının Aracı Neler Yapabiliyor? Özellikleri Neler?

Streamlabs’in Yeni Canlı Yayının Aracı Neler Yapabiliyor? Özellikleri Neler?

Streamlabs

Streamlabs’in yeni aylık bahşiş hizmeti, yayıncılardan bir kesinti almıyor, Streamlabs’in yeni canlı yayın aracı, yayıncılara para kazanmanın yeni bir yolunu sunuyor ve komisyon bile almıyor. Logitech’in sahibi olduğu şirket, (adından da tahmin edebileceğiniz gibi) yayıncılara izleyiciler için bir abonelik hizmeti kurmanın bir yolunu sunan Streamlabs Creator Subscription adlı aylık bir bahşiş hizmeti başlattı. Streamlabs, yaratıcıların, PayPal’ın olağan işlem ücretlerini aldıktan sonra hayranların verdiği ipuçlarının yüzde 100’ünü alacağını söylüyor.

Streamlabs
Streamlabs

Olarak Sınır notlar, Streamlabs Creator Subscription’ı, yayıncıların aldığı abonelik ücretlerinden yüzde 50 kesinti yapan Twitch’in yerleşik hizmetinden daha çekici bir seçenek haline getiriyor. Özellikle Streamlabs’in yeni devrilme aracı, popüler OBS yazılım paketine zaten doğrudan entegre edilebildiğinden. OBS yazılımı, yalnızca Twitch’te değil, aynı zamanda YouTube, Facebook ve TikTok’ta akış yapmak için kullanılabilir.

Streamlabs’in Yeni Canlı Yayının Aracı

Streamlabs, içerik oluşturucuların hayranlarına ne tür bir abonelik hizmeti sunmak istediklerine karar vermelerine izin verecek ve ayrıca belirli fiyat noktaları belirleyebilecekler. Ancak isterlerse, izleyicilerin her ay ne kadar katkıda bulunacaklarını seçmelerine izin verebilirler. Hayranlar, katkıları karşılığında “kullanılabilir uyarılar” alacaklar ve favori yayıncılarının ekranda kendilerine teşekkür etmesini istiyorlarsa bunları kullanabilirler. Streamlabs, hayranları en sevdikleri içerik oluşturucuları desteklemeye teşvik etmek için önümüzdeki haftalarda skor tabloları ve rozetler de ekleyecek.

Streamlabs Ürün Müdürü Ashray Urs yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Canlı yayın endüstrisi büyüdükçe, sürdürülebilir bir gelir modeline olan ihtiyaç da artıyor. Şu anda, çoğu büyük yayın platformu izleyicilere bir kanala abone olmak için bir yol sağlıyor; ancak, genellikle abonelikten elde edilen geliri, abonelikten elde edilen geliri yarıya bölüyorlar. Ayrıca, platformlar, izleyicilerin abone olma yeteneğinin kilidini açabilmesi için bir içerik oluşturucunun belirli nitelikleri karşılamasını gerektirir. Streamlabs Oluşturucu Aboneliği, boyutuna veya ne sıklıkta yayın yaptıklarına bakılmaksızın Streamlabs ipucu sayfası olan herkese açıktır.”

Bu yazımızda Streamlabs’in Yeni Canlı Yayının Aracı ile ilgili detayları sizin için paylaştık. PlayStation 5 ile İlgili Canlı Yayın Gerçekleştirilecek yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Yorum Yap