1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tek Bir Fotoğrafla Dizi ve Film Karakterlerinin Yerine Geçin

Tek Bir Fotoğrafla Dizi ve Film Karakterlerinin Yerine Geçin

Yüz değiştirici

Sadece tek bir fotoğraf yükledikten sonra yüzlerce filmden ve TV şovundan sahnelere benzemeyi başarabilen özgür ve derin bir yüz takas uygulaması olan Zao, Çin’de viral oldu. Bloomberg, uygulamanın Cuma günü piyasaya sürüldüğünü ve hızla Çin iOS App Store’daki ücretsiz grafiklerin zirvesine ulaştığını bildirdi. Ve ondan önceki FaceApp uygulaması gibi, Zao’nun yaratıcıları artık kullanıcı gizliliğine yönelik algılanan bir tehdit karşısında ters tepkiyle karşı karşıya.

Twitter kullanıcısı Allan Xia, bir kaç filmin popüler anlarında Leonardo Dicaprio’nun yerini alan yüzünün 30 saniyelik bir klibi ile uygulamanın dün neler yapabileceğini gösteren güzel bir gösteri yayınladı. Xia’ya göre, klipler tek bir fotoğraftan sekiz saniyenin altında bir sürede oluşturuldu, ancak Bloomberg uygulamanın bir dizi fotoğraf çekme sürecinde size rehberlik edebileceğini de belirtti – ağzınızı açmanızı ve kapatmanızı isteyecek veya gözlerinizi kısıp kısmamanızı – daha gerçekçi sonuçlar üretmek için.

Xia’ya göre, uygulama yalnızca yüzünüzü yerleştirmeniz için sınırlı sayıda klip sunar. Uygulamanın geliştiricisi, Xia’nın belirttiği gibi, uygulama, yüzünüzü seçtiğiniz herhangi bir video klibe eşleyemez.

Uygulama henüz sadece Çin’de bulunsada yakın zamanda Avrupa’da da yer alıcak ve adından çok söz ettirecek gibi duruyor.

Yorum Yap