1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Tesla Üretimini Durduruyor

Tesla Üretimini Durduruyor

Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla şirketinin 10000 kişilik fabrikası önümüzdeki pazartesiden itibaren koronavirüs sebebi ile kapalı kalacak.


Sahibi dünya tarafından takip edilen milyarder Elon Musk olan ABD’li elektrikli otomotiv şirketi Tesla, 10000 çalışanı bulunan San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki fabrikasını koronavirüs salgını sebebi ile 23 Mart’tan itibaren geçici olarak kapatacağını açıkladı.

Tesla’nın San Francisco Fabrikası Kapanıyor

Elektrikli otomotiv devi olan Tesla, 10 binden fazla çalışanı bulunan San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki fabrikasını 23 Mart’tan itibaren geçici olarak kapatıyor. Koronavirüs salgınının dünyada oldukça büyük boyutlara ulaşması sebebi ile fabrikanın kapatıldığı ortaya çıktı. Tesla ve Elon Musk daha konu ile ilgili açıklamada bulunmasa da şirket içerisinde bulunan çalışanlar fabrikanın önümüzdeki hafta başından itibaren kapalı kalacağını belirttiler.

Elektrikli otomotiv firması Tesla’nın sahibi Elon Mush geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgını sebebi ile yaratılan panik havasının aptalca olduğunu düşündüğü bir tiviti Twitter hesabında paylaşmıştı. Bu tiviti ile oldukça fazla dikkati üzerine çeken Elon Musk, tivitin üzerinden çok geçmeden kendini iyi hissetmeyen çalışanlarının izin alarak evlerine gidebileceklerini belirtti. Çok zaman geçmeden de on binden fazla çalışanı bulunan fabrikasının önümüzdeki pazartesiden itibaren kapalı kalacağı söyleniyor.

Yorum Yap