1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Türkiye ve Dünya’dan Son Corona Virüs Gelişmeleri

Türkiye ve Dünya’dan Son Corona Virüs Gelişmeleri

Türkiye'de 6. Corona virüs vakası ortaya çıktı. Sağlık Bakanı virüsün umreden gelen bir vatandaşta bulunduğunu açıkladı.


Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklama ile birlikte Türkiye’deki Corona virüs vaka sayısı 6’ya yükseldi. Fahrettin Koca virüsün umreden son 1 hafta içerisinde dönen bir vatandaşta ortaya çıktığını ve umreden dönen kişilerin 14 gün boyunca kendilerini izole etmeleri gerektiğini belirtti. Dün akşam umreden dönüp ülkeye giriş yapan 10000’den fazla vatandaş Ankara ve Konya’da karantina altında tutulacaklar.

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Sınırlarını Kapattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi sonucunda Azerbaycan ve Türkiye arasında kargo hariç kara ve hava yolu ulaşımının geçici olarak durdurulduğunu açıkladı. Gürcistan ile Türkiye arasında yer alan Sarp Sınır Kapısı da yarından itibaren karşılıklı olarak yolcu geçişine kapatılacak.

Tüm dünya genelinde toplamda 153 ülkede Corona virüsüne rastlanıldı. Dünyada Corona virüsün vaka sayısı 10 binden fazla artarak 157204’e yükseldi. İtalya’da toplam ölü sayısı 1441’e yükselirken vaka sayısı 21 bini geçti. Avrupa’daki toplam vaka sayısı 40000’in üzerine çıktı.

Yorum Yap