1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. İnternete İhtiyaç Duymayan İlk Ödeme Sistemi Tanıtıldı

İnternete İhtiyaç Duymayan İlk Ödeme Sistemi Tanıtıldı

Hindistanlı akıllı telefon üreticisi Lava'nın internet gerektirmeyen yeni ödeme uygulaması tanıtıldı.


Hindistanlı akıllı telefon üreticisi Lava, geçtiğimiz gün yaptığı tanıtım etkinliği ile birlikte internet gerektirmeyen ilk ödeme sistemini kamuoyu ile paylaştı. Uygulamanın ismi Lava Pay olarak açıklandı.

Lava Pay İnternet Bağlantısına İhtiyaç Duymuyor

Hindistan merkezli akıllı telefon üreticisi Lava, yeni telefonlarında yüklü olarak gelecek ve internet geektirmemesi ile dikkatleri üzerine çeken yeni ödeme uygulamasını tanıttı. Ödeme uygulamasının isminin ise Lava Pay olduğu açıklandı. Lava Pay, internet gerektirmeyen dünya üzerindeki ilk uygulama olması ile dikkat çekiyor. Şirket yetkilisi uygulamayı tanıtırken yaptığı açıklamada geliştirdikleri uygulamanın piyasa tarafından kabul edilmesini ve gelecekte insanların kullanacağı para transfer uygulamalarına yön vermesini umduklarını belirtti. Lava Pay, akıllı telefon üreticisi Lava’nın önümüzdeki telefonlarda çıkaracağı telefonlara otomatik olarak yüklü bir şekilde gelecek.

Şirket yetkilileri uygulama tanıtımında yaptıkları açıklamada şu anda Lava marka telefon kullanan kişilerin telefonlarına uygulamayı Hindistan’da bulunan 800’den fazla Lava mağazasında gerçekleştirebileceklerini belirtti. Lava’nın yeni ödeme uygulamasında insanlar ödeme yapmak için öncelikle alıcı kişinin telefon numarasını girerek işleme başlayacaklar. Kişiler göndermek istedikleri miktarı girdikten sonra telefonlarına gelen şifre ile birlikte işlemi onaylayabilecek. İşlem sonrasında ise hem alıcı hem gönderici bilgilendirilecek. Kullanıcılar isterlerse bakiyelerini de uygulama üzerinden internetsiz kontrol edebilecek.

Yorum Yap