1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Virüsler Kullanarak Pil Geliştirildi

Virüsler Kullanarak Pil Geliştirildi

MIT'de görev alan bilim insanları yeni bir pil teknolojisi geliştirdi. Geliştirdikleri yeni pilde bilim insanları virüsleri kullandı.

virüs pil

MIT’de görev alan bilim insanları virüsleri kullanarak yeni bir pil geliştirdi. Geliştirilen yeni pil teknolojisi bilim dünyasında oldukça ilgiyi üzerine çekti.

En İlginç Pil Teknolojisi

Bilim insanları günümüzde oldukça fazla kullanılan piller üzerinde yenilikler deniyor. Bunlardan en ilginç olanı ise MIT’de görev alan bilim insanları tarafından gerçekleştirildi. MIT’de görev alan bilim insanları virüsleri kullanarak yeni bir pil geliştirerek bilim dünyasını şaşkına çevirdi. MIT’de bulunan ve biyomühendislik alanında profesör olan Angela Belcher, 10 yıldır milyonlarca virüsü kullanarak yeni bir pil teknolojisi geliştirmek üzerinde çalışıyor. Yapılan açıklamalara göre Angela Belcher’in bu konuda başarıya ulaştığı görülüyor.

Konu ile ilgili çalışmalarına devam eden profesör Angela Belcher, amaçlarının en temiz teknolojiyi geliştirmek olduğunu belirtirken geliştirdikleri pilin şarj ve deşarj oranlarının günümüzde kullanılan pillere kıyasla uzayabileceğini de sözlerine ekledi. Araştırmaya yön veren bilim insanları ayrıca virüslerin kullanıldığı pil teknolojisinin piyasada görebilmek için oldukça fazla zamana ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum Yap