1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. WhatsApp Web Karanlık Modda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Karanlık Modda Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp web uygulaması için karanlık modu geliştirmeye devam ederken şu anda WhatsApp webi karanlık modda kullanmanın bir yolu ortaya çıktı.

WhatsApp Web Karanlık Modda Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Web sürümünün karanlık mod özelliği yapım aşamasında bulunuyor. Tüm hatalarından arındırılmış bir sürüm için çalışan WhatsApp, henüz bu özelliği Web ve Masaüstü versiyonları için paylaşmadı. Bu yazımızda WhatsApp Web karanlık modda nasıl kullanır sorusunun cevabını siz değerli okurlarımıza anlatacağız. Fakat bu uygulamanın tek problemi her seferinde tekrardan aynı işlemi yapmanız gerekiyor. Peki WhatsApp Web Karanlık Modda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Karanlık Modda Nasıl Kullanılır?

Bir önceki yazımızda WhatsApp Web’in nasıl kullanılabileceğini detaylı bir şekilde açıklamıştık. WhatsApp Web’i kullanmayı bilmeyen okurlarımızın o yazıya giderek WhatsApp Web’i kullanmayı öğrenmesi gerekiyor. Şimdi asıl sorumuzun cevabını verebiliriz WhatsApp Web Karanlık Modda Nasıl Kullanılır?

1- Tarayıcınızdan WhatsApp Web’i açın

Adres çubuğuna web.whatsapp.com yazarak siteye giriş yapın.

2- Giriş yapmadıysanız, QR Kod ile birlikte WhatsApp Web’e giriş yapın

QR Kod kullanarak WhatsApp Web’e giriş yapın. Nasıl yapılacağını bilmiyor iseniz: https://www.teknohabir.com/bilgisayarda-whatsapp-nasil-kullanilir/

3- Kullanıma hazı hale geldiği zaman sohbet bölmesinin dış kısmına sağ tıklayarak ‘incele’ seçeneğini seçin

Sohbet alanı dışında sitenin bir alanına sağ tıklayarak ‘incele’ seçeneğini seçin.

4- Açılan kodun en üst kısmına gelin ve ‘body class=”web”‘ yazısındaki ‘web‘e çift tıklayın

İnceleye bastıktan sonra kodların en üst bölümüne gelin. Ardından ‘body class=”web”‘ yazısındaki web’e çift tıklayın.

5- Web yazısını ‘web dark’ olarak değiştirip enter’a basın

‘web’ yazısına çift tıkladıktan sonra çıkan alana ‘web dark’ yazarak enter’a basın. Artık WhatsApp Web karanlık modda, fakat resmi güncelleme gelene kadar her girdiğiniz de bunu tekrarlamanız gerekiyor.

Yorum Yap