1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Assassin’s Creed Valhalla’nın Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Assassin’s Creed Valhalla’nın Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Ubisoft'un geçtiğimiz günlerde duyurduğu Viking temalı yeni Assassin's Creed oyununun çıkış tarihi ortaya çıktı. Assassin's Creed Valhalla'nın birçok oyun gibi ekim ayında piyasaya sürüleceği iddia edildi.

assassins creed valhalla

Fransa merkezli oyun geliştiricisi ve dağıtıcısı Ubisoft, geçtiğimiz günlerde Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla’yı duyurmuştu. Şirket, oyununun bu sene PC ve Nintendo Switch dışındaki konsollara çıkacağını onaylamıştı. Ubisoft, popüler oyun serisi Assassin’s Creed’in yeni oyunun çıkış tarihinin bu sene tatil sezonunda olacağını belirtse de tam bir tarih açıklamamıştı. Amazon İtalya’da yer alan bir listeleme Assassin’s Creed Valhalla’nın çıkış tarihini ortaya koydu.

Assassin’s Creed Valhalla Çıkış Tarihi

 assassins creed valhalla çıkış tarih

Reddit platformundan bir kullanıcı, Amazon İtalya’da yer alan Assassin’s Creed Valhalla sayfasında çıkış tarihinin 15 Ekim olarak yer aldığını keşfetti. Sayfada yer alan tarih sonradan değiştirilse de Reddit kullanıcısı aldığı ekran görüntüsünü Assassin’s Creed severleri ile paylaştı.

Assassin’s Creed’in yeni oyununun çıkışının Ekim ayında olması oldukça mantıklı gözüküyor. Bunun sebepleri ise serinin iki oyunu hariç hepsinin ekim ayında çıkması ve yeni konsolların da bu döneme yakın olarak çıkacak olması. Reddit’te daha önce yayınlanan bir iddia da oyunun 16 Ekim’de çıkacağını belirtmişti.

Ubisoft’tan resmi bir açıklama gelene kadar kesin gözü ile bakmamakta fayda var. Ubisoft, temmuz ayında E3 tarzın dijital bir sunum gerçekleştirecek. Oyunun resmi çıkış tarihi de yüksek ihtimal ile bu etkinlik ile ortaya çıkacak. Assassin’s Creed Valhalla Ubisoft tarafından PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, PC ve Stadia platformları için çıkacak.

Yorum Yap