1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. WhatsApp Web’in Yeni Özellikleri, WhatsApp Web Yeni Arayüz

WhatsApp Web’in Yeni Özellikleri, WhatsApp Web Yeni Arayüz

Whatsapp Web Güncelleme

WhatsApp’ın web sürümüne yeni özellikler eklendi. Yeni beta sürümünde WhatsApp Web de yeni bir arayüze kavuştu.

WhatsApp’ın web sürümü için yeni bir beta güncellemesi var. Bu yeni beta güncellemesi 2.2144.2 sürüm koduna sahiptir. WhatsApp’ın masaüstü sürümü için yakın zamanda çevrimdışı bir özellik etkinleştirildi. WhatsApp şu anda web sürümü için mobil sürüm aramayan bir arayüz tasarımı üzerinde çalışıyor.

Whatsapp Web Güncelleme
Whatsapp Web Güncelleme

WhatsApp Web’in Yeni Arayüzü Ve Yeni Özellikleri

WhatsApp Web, ana rakiplerinden biri olan Telegram’ın en önemli özelliklerinden bazılarını kullanmaya devam ediyor. Daha önce uygulamanın birden fazla cihazda açılmasına izin veren mesajlaşma uygulaması, artık mobil arayüzüne benzer bir tasarıma sahip. Bildiğiniz gibi Telegram bu anlamda bir mobil uygulamaya benzer bir arayüz kullanıyor.

Ayrıca yakın zamanda WhatsApp’ın masaüstü sürümü için çoklu cihaz desteği ekledi. Bu desteğin ardından web sürümüne masaüstü aramalarını sessize alma, gelen aramalar için zil sesi ayarlama gibi seçenekler eklendi. Bu yeni güncelleme ile WhatsApp Web, kişisel bilgilerinizi profilinize ekleyebilecek.

Daha önce WhatsApp işletme hesapları, Android ve iOS için uygulamada görünmeye başlamıştı. Hesabın artık WhatsApp’ın web versiyonunda bir işletme hesabı olduğu belirtiliyor. İş kullanıcıları, hem masaüstü hem de mobil sürümlerde web sitesi bilgileri, açılış ve kapanış saatleri gibi bilgileri profile ekleyebilecekler.

Böylece WhatsApp’ın web versiyonu, arayüz tasarımı ve kullanıcı odaklılık açısından mobil versiyondan farklarını daha da azaltacak.

WhatsApp’ın Masaüstü Sürümü Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi WhatsApp uygulamasını bilgisayarınıza getiren WhatsApp Web sayesinde bilgisayarınızdan gelen mesajlara cevap verebilirsiniz.

WhatsApp Web’i kullanmak isteyenler için iki seçenek var. Bunlardan biri, WhatsApp’ın web sürümünü herhangi bir internet tarayıcısında açmaktır. Diğer bir yol ise WhatsApp Web uygulamasını bilgisayarınıza indirerek tarayıcıdan bağımsız çalışmasını sağlamaktır.

WhatsApp Web Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

Tarayıcıyı açtıktan sonra web.whatsapp.com yazarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.
Sayfayı açtıktan sonra akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın ve “Ayarlar” bölümüne girin.
Ayarlar bölümünde bir WhatsApp Web / Masaüstü seçeneği göreceksiniz. Üzerine tıkladıktan sonra ekrandaki barkodu taramanız yeterlidir.
Artık telefonunuz internete bağlı olmasa bile WhatsApp Web’i kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda WhatsApp Web’in yeni özellikleri hakkında siz değerli okurlarımıza bilgi verdi. Bir önceki yazımız olan Yeni MacBook modellerinin özellikleri konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap