1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Xiaomi Redmi 9 İle İlgili İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Xiaomi Redmi 9 İle İlgili İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Xiaomi'nin yeni fiyat / performans cihazı Redmi 9'a ait yeni özellikler gün yüzüne çıkmaya başladı.

redmi 9

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin fiyat performans serisi olan Redmi için Redmi 8’den sonra çıkacak olan Redmi 9’a ait bazı özellikler gün yüzüne çıktı. Redmi 9’un Redmi 8’e göre bazı özelliklerinde yükselme mevcut. Cihazla ilgili bazı özellikler paylaşılsada cihazın büyük bir kısmı hala bilinmezliğini koruyor.

Xiaomi Redmi 9

Xiaomi Hindistan Genel Müdürü Redmi’nin yeni modeli olan Redmi 9 için telefonun güçlü donanımlar ile donatılacağına dair bir twit paylaştı. Redmi 9 cihazının  MediaTek Helio G70 işlemcisini kullanması bekleniyor. Aynı işlemcinin önümüzdeki günlerde tanıtılacak cihazı olan Realme C3 cihazında da kullanılacağı düşünülüyor.

Xiaomi’nin yeni Fiyat Performans cihazı olan Redmi 9’da ayriyeten 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olması da kuvvetle muhtemel. Ayrıca, yeni telefon modelinin 6.67 inç bir ekrana sahip olması bekleniyor. Redmi 8’e göre daha büyük bir bataryaya sahip olduğu da konuşulan özelikleri arasında. Fiyat/ Performans çıtasını Redmi 8 ile yükselten Xiaomi’nin başka ne gibi özellikler sunacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Xiaomi’nin cihazı 11 Mart’ta satışa sunması bekleniyor.

Yorum Yap