1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Yeni Google Haritalar Özellikleri: Alan Yoğunluğu ve Büyük Simgeler

Yeni Google Haritalar Özellikleri: Alan Yoğunluğu ve Büyük Simgeler

Google Haritalar Güncelleme

Google Haritalar uygulamasında yeni bir özellik görünecek. Artık Google Haritalar’a baktığınızda, hedefiniz hakkında yeni bir seçenek göreceksiniz!

Google, popüler Haritalar uygulamasını, özellikle Alan Yoğunluğu olmak üzere yeni özelliklerle güncelliyor. Google Haritalar, alışveriş merkezleri ve havaalanları gibi büyük komplekslerde gezinmenize yardımcı olacak bir Dizin sekmesi ekleyerek ABD’deki hizmetlerini de genişletiyor. Ayrıca fiyat aralığı da yeni gelenler arasında.

Google Haritalar Güncelleme
Google Haritalar Güncelleme

Yüzey Yoğunluğu Nedir?

Yeni yıla yaklaşırken pandeminin etkilerinin giderek zayıflamasıyla birlikte alım yoğunluğu artıyor ve büyümeye devam edecek gibi görünüyor. İnsanların kalabalıklardan kaçınmasına veya kalabalığa katılmasına yardımcı olmak için Haritalar, yoğun alanları gösteren ve şu anda ne kadar meşgul oldukları ve gelecekte ne kadar meşgul olacakları hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan Alan Yoğunluğu adlı yeni bir araç sunuyor.

Google, seçilen alanlara dizin hizmetleri eklemeye de başladı. Android ve iOS kullanıcıları bu rehber servislerini kullanarak havaalanları, alışveriş merkezleri ve tren istasyonlarındaki dinlenme salonlarını, yiyecekleri, mağazaları ve park yerlerini görebilir. Yönlendirme hizmetleri, konumlarının yanı sıra bu noktaların fiyatları, puanları, açılış ve kapanış saatleri gibi bilgileri de içerir.

Google Haritalar Büyük Simgeler Özelliği Nedir?

10.28.2 sürümünde uygulama büyük simgeler özelliğine sahiptir. Harita üzerinde Londra, Paris, Roma, Barselona, New York gibi şehirleri keşfettiğinizde eski versiyonlarından farklı olduklarını göreceksiniz. Özellikle antik kentlerde bunun gibi semboller kullanmak, ziyaret ettiğiniz şehri daha iyi keşfetmenizi sağlayacaktır.

Şu ana kadar sadece tarihi ve önemli yerlerin sembollerini ekleyen şirket, gelecekte başka kategorilerdeki binalar üzerinde de çalışabilir. Örneğin, Sidney Opera Binası, Dünya Mirası Listesi’ne eklenmiş olmasına rağmen Google Haritalar uygulamasında herhangi bir simgeyle işaretlenmemiş. Bu konuda herhangi bir açıklama yapmayan şirketin hangi kriterlere göre özel ikonlar oluşturduğu merak ediliyor.

Yeni bir özellikle uygulama, 200’den fazla ülkede binlerce şehri keşfetmenize yardımcı olacak.

Bu yazımızda Google haritalar uygulamasının yeni özelliği olan alan yoğunluğu ve daha fazlasını siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Twitter abonelik hizmeti Twitter Blue nedir konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini dşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap