1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Tesla’nın Rakibi Geliyor! Çin’de Üretim Başladı!

Tesla’nın Rakibi Geliyor! Çin’de Üretim Başladı!

Elektrikli Araç Çin

Bir başka Amerikalı elektrikli araç üreticisi Çin’de fabrikalarını açtı. Tesla ile rekabet edecek olan şirket, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Başka bir ABD elektrikli araç üreticisi Tesla’nın izinden gidiyor gibi görünüyor. Elektrikli araç girişimi Lucid Motors, fabrikalarını ABD dışındaki Çin’de bulunan yeni bir fabrikaya taşımayı planlıyor. Girişimin CEO’su Peter Rawlinson, bu haftanın başlarında CNBC’ye Çin ve Orta Doğu’ya genişlemeyi hedeflediğini söyledi.

Elektrikli Araç Çin
Elektrikli Araç Çin

Lucid Motors, Arizona merkezli California merkezli bir elektrikli araç üreticisidir. Şirket, Eylül 2021’de elektrikli araçlarının üretimine başladı.

Üst düzey bir şirket yetkilisi bir röportajda, “On yıl içinde Orta Doğu ve Çin’de fabrikalar açmayı planlıyoruz” dedi. Çin şu anda dünyanın en büyük otomotiv pazarıdır ve elektrikli araçlar da endüstride önemli bir segmenttir. Tesla, bölgedeki varlığını genişletmek için 2019 yılında Çin’in Şanghay kentinde giga fabrikasını kurdu. Otomobil devinin bölgeye girmesiyle birlikte Xpeng, NIO ve Li Auto gibi Çinli girişimler de kendi elektrikli araç tekliflerini piyasaya sürdükçe yerel pazardaki rekabet yoğunlaştı.

Şimdi başka bir Amerikan markası Çin pazarına giriyor gibi görünüyor. Lucid Motors şu anda gelecek yıl 20.000 Air sedan üretmeyi planlıyor. “Arizona fabrikasının boyutunu dört katına çıkarıyoruz. Yılda 90.000 üniteye hazırlanmak için 2,85 milyon metrekarelik bir uzantı inşa ediyoruz. Yılda yaklaşık 400.000 adet kapasitemiz var ”dedi. kullanılan ifadeler.

Bu yazımızda Tesla’nın rakibi geliyor! Çin’de üretim başladı konu başlıklı yazımızı sizinle paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız yeni Google Haritalar özellikleri: alan yoğunluğu ve büyük simgeler konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap