1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. 2019’da En Fazla İzlenen E-Spor Oyunları Açıklandı

2019’da En Fazla İzlenen E-Spor Oyunları Açıklandı

E-spor oyunları 2019 senesinde inanılmaz izlenme rakamlarına ulaştı. En çok izlenen oyunlar arasında 2019 senesinde en yakın rakibine fark atan League of Legends birinci oldu.

espor
2

2019 senesi e-spor oyunları için altın değerinde bir sene oldu. E-spor oyunları 2019 içerisinde geçtiğimiz seneye göre çok yüksek artış yakaladı. Esports Charts ise 2019 yılında en çok izlenen e-spor oyunlarını açıkladı.

Birinci Sıra League of Legends’in

Son 10 yılda milyonlarca insanın hayatına giren e-spor müsabakaları geçtiğmiz sene inanılmaz bir yükseliş yaşadı. Özellikle genç insanların takip ettiği e-spor müsabakalarının canlı yayınları rekor seviyelerde izlendi. Esports Charts internet üzerinden en çok oyunların sıralamasını paylaştı. Birinci sırayı en yakın rakibini neredeyse ikiye katlayan League of Legends aldı. Hazırlanan görsele göre League of Legends 2019 yılında toplamda 487 milyon dakikadan fazla izlenerek birinci sırayı elde etti.

İkinci sırada ise Valve’nin Steam üzerinden oynanan oyunu Counter Strike: Global Offensive bulunuyor. Counter Strike: Global Offensive 2019 senesi içerisinde internet üzerinden 284.3 milyon dakika izlendi. Üçüncü sırada Valve’nin bir diğer oyunu olan Dota 2 yer aldı. Dota 2 az bir farkla Counter Strike: GO’nun arkasında yer aldı. Dota 2 282.2 milyon dakika izlendi. Dördüncü sırada Overwatch yer alırken beşinci sırada ise Arena of Valor yer aldı.

Yorum Yap