1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. AMD Ryzen 4000 Renoir Masaüstü İşlemcilerle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

AMD Ryzen 4000 Renoir Masaüstü İşlemcilerle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Birçok kullanıcının beğenisini fiyatına göre üst düzey performans sergileyen ürünler ile kazanan AMD'nin Ryzen 4000 Renoir masaüstü işlemcilerine ait yeni bir rapor ortaya çıktı. Raporda yer alan bilgilere göre 8 çekirdek 16 iş parçacığı ile gelecek olan işlemciler, büyük miktarda güç artışı sağlayacak.

ryzen 4000

Geçtiğimiz günlerde Ryzen 4000 serisi mobil işlemcilerini tanıtan AMD, Ryzen masaüstü APU’larda da büyük bir güç artışına gidecek. Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Ryzen 4000 Renoir masaüstü APU’da 8 çekirdek ile beraber 16 iş parçacığına yer vererek 3000 APU’ları ikiye katlayarak, güç artışı sağlanacak.

AMD Ryzen 4000 serisi büyük bir performans artışı sağlayacak

İddialara kaynak olarak ise bir Twitter kullanıcısı Benchmark test sonuçlarını paylaştı. Yayınlanan sonuçlara göre 3 GHz temel frekans hızında çalışan ve 3,95 GHz’e kadar yükseltilmiş 8 çekirdekli bir yonga yer alıyor. Hakkında yeni bilgiler çıkan işlemcinin, ASRock B550 model bir anakart üzerinde kıyaslandığı fakat sadece X570 anakartları değil B450 ve X470 modellerini de destekleyeceği belirtiliyor.

Şu anda testleri süren en az iki Renoir APU bulunduğu ve bunların her ikisininde 8 çekirdeğe sahip olduğu biliniyor. Bir diğer taraftan ise bu işlemcilerin temel frekans hızları 3 GHz ve 3.5 GHz olduğu ve GPU’nunsa her ikisi için 1750 MHz saat çalıştığı iddia edilenler arasında yer alıyor. Tüm bu iddialar doğru ise AMD, Ryzen 4000 serisi APU’larla beraber büyük bir güç artışı sunacak. Üstelik bu yeni işlemcilerin entegre GPU’lara sahip olması AMD’yi Intel’in önüne geçiriyor.

Yorum Yap