1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. AMD Ryzen Threadripper 3.Nesil İşlemci’sinden İlk Sızıntılar Ortaya Çıktı

AMD Ryzen Threadripper 3.Nesil İşlemci’sinden İlk Sızıntılar Ortaya Çıktı

Ryzen Threadripper 64 çekirdekli 3.Nesil işlemci alınan son bilgiye göre 2019'un son çeyreğinde ortaya çıkacak


Son zamanlarda AMD Zen 2 hakkında çok fazla şey duyduk ancak şu sıralar AMD Ryzen Threadripper 3.nesil işlemciler ve bu işlemcinin 64 çekirdeğe ve 128 iş parçacığına sahip olacağı konuşuluyor. Ancak bu WccfTech’in henüz doğrulanmamış bir söylentisi, bu yüzden her ne kadar heyecan verici olsa da şüpheyle yaklaşmalı ve haber doğrulanana kadar beklemede kalmalıyız. Yine de 64 çekirdekli bir Threadripper işlemcisi 2019’un Ekim ve Aralık ayları arasında AMD tarafından ortaya çıkarılabilir.

Yeni nesil AMD Ryzen Threadripper 3. Nesil işlemcilerin çekirdek sayısını iki katına çıkarması bizler için çok şaşırtıcı olmadı çünkü yılın en büyük oyun fuarı E3 2019’da AMD Ryzen 3.Nesil işlemcilerinde bunun gerçekleşeceği ile ilgili bir takım sinyaller almıştık.

Bu WccfTech söylentisi 64 çekirdeğe kadar olan Threadripper işlemcileri destekleyecek yeni nesil X599 HEDT platformunu da bizlere açıklıyor. Bu da bizler için şaşırtıcı olmadı ancak yeni nesil Threadripper işlemcilerin TR4 anakartları tarafından desteklenmeye devam edeceği söylentisi, fiyatı yüksek olan işlemcilere yükseltmeyi kolaylaştıracağı ankamına geliyor.

Her iki durumda da bu çok erken bir sızıntı oldu ve bir süre boyunca AMD’den yeni nesil Ryzen Threadripper işlemcileri hakkında resmi bir açıklama bekleyemeyiz. Sızıntı Habere göre bu işlemcilerin CES 2020’den önce açıklanacağından belki de “yeni nesil Threadripper” kelimesini 6-11 Eylül arasında gerçekleştirilecek olan IFA 2019 telekomünikasyon fuarında duyacağız.


			
		

Yorum Yap