1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple İnanılmaz Bir Patent Aldı! Tamamen Cam iPhone Geliyor

Apple İnanılmaz Bir Patent Aldı! Tamamen Cam iPhone Geliyor

Tamamen Cam Iphone

Apple inanılmaz bir patent aldı. Görünüşe göre şirket, cihazlarını cam yapmayı planlıyor. İşte tüm detaylar.

Apple, elektroniğin geleceğinin cam olduğuna inanıyor. Şirket, yaklaşık 8 yıldır gerçekten çılgın tasarımlar sergileyen patentlere sahip. Cupertino teknoloji devi kısa süre önce ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden tamamı cam bir iPhone, Mac Pro Tower ve hatta bir Apple Watch için patent aldı.

Tamamen Cam Iphone
Tamamen Cam Iphone

Yeni Iphone Tasarımları Nasıl Olacak?

Söz konusu tamamen cam iPhone, önde ve arkada gerçek ekranlı altıgen bir cam gövdeye sahip olacak. Patent daha yakından incelendiğinde, Apple’ın burada belirli bir ekran teknolojisinin patentini almadığı, bunun yerine esnek bir OLED ekranın, cihazı çevreleyen katı bir cam parçasına yapıştırıldığı bir üretim sürecinin patentini aldığı ortaya çıkıyor. Camın kendisi bazı yerlerde opak olabilir.

Tamamen cam iPhone, Apple’ın aklındaki tek şey değil. Şirket ayrıca tamamen cam bir yapıya sahip şeffaf bir Mac Pro Tower konseptinden bahsediyor. Ayrıca, tamamen veya çoğunlukla camdan yapılmış Apple Watch da dikkate alınır. Ancak elbette bu ürünlerin yapısal bütünlük açısından zayıf olduğu ortaya çıkarsa, cam ürün bir fikir olarak kalacaktır. Apple bunun farkında gibi görünüyor ve kasa dayanıklılığını, kırılma tokluğunu ve diğer fiziksel özellikleri geliştirmek için çalışmaya devam ediyor.

Yeni nesil iPhone’un, hatta bir sonrakinin böyle bir spor teknolojisi olması pek olası değil. Ancak Apple yakın gelecekte böyle bir şey yapabilirse, oyunun kurallarını değiştirecek.

Bu yazımızda Apple inanılmaz bir patent aldı! Tamamen cam iPhone geliyor konu başlıklı yazımızı siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Tesla’nın Rakibi Geliyor! Çin’de üretim başladı! konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap