1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. En İyi Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri

En İyi Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri

Akıllı Güvenlik Sistemleri

Nesnelerin İnterneti, akıllı telefonunuzu ve bir uygulamayı kullanarak kapı kilitlerini, ışıkları, termostatları, elektrikli süpürgeleri, çim biçme makinelerini ve hatta evcil hayvan yemliklerini uzaktan kontrol edebileceğiniz akıllı bir ev yaratmayı kolaylaştırdı. Ayrıca evinizi neredeyse her yerden izlemeyi kolaylaştırdı (ve nispeten uygun fiyatlı). Akıllı güvenlik sistemleri kolayca yapılandırılabilir ve DIY kitleri veya profesyonel kurulum ve izlemeyi içeren tam özellikli özelleştirmeler olarak mevcuttur.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bir alarm tetiklendiğinde yerel itfaiye ve polis departmanlarıyla iletişime geçecek profesyoneller tarafından evinizin 7/24 izlenmesi için kendi kendini izleme sistemi kullanabilir veya aylık ücret ödeyebilirsiniz. Tatildeyken bile isteğe bağlı takip hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tabii ki, sahip olduğunuz daha fazla kapsama alanı, daha fazla ödeme almayı bekleyebilirsiniz.

Akıllı Güvenlik Sistemleri
Akıllı Güvenlik Sistemleri

Özel bir güvenlik sistemine hazır değilseniz, iç ve dış mekan güvenlik kameraları, görüntülü interkomlar, hareket dedektörleri ve akıllı cihazlar dahil olmak üzere telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak evinizi herhangi bir yerden kontrol etmenizi sağlayan bir dizi bağımsız cihaz vardır. . kilitler.

Siz yokken evinizi nasıl güvence altına alacağınıza ve kontrol edeceğinize karar verirken bilmeniz gerekenler burada.

Güvenlik ve Ev Otomasyonunu Kolaylaştırma

Akıllı ev güvenlik sistemi Wi-Fi ağınıza bağlanır, böylece akıllı telefonunuzu ve uygulamanızı kullanarak güvenlik cihazlarınızı izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Giriş seviyesi sistemlerde genellikle bazı kapı ve pencere sensörleri, hareket dedektörü ve Wi-Fi, Z-Wave, Zigbee veya tescilli bir ağ ağı gibi bir veya daha fazla kablosuz protokol kullanarak bu cihazlarla iletişim kuran bir hub bulunur. Tüm evi kapsayacak ek kapı, hareket ve pencere sensörleri ekleyebilir ve kapı kilitleri, garaj kapısı açıcıları, iç ve dış güvenlik kameraları, ışıklar, sirenler, duman / CO dedektörleri, su dedektörlerini içeren eksiksiz bir sistem oluşturabilirsiniz.

Web Mağazası Derecelendirmesi

Kablosuz protokoller hakkında birkaç söz: İdeal bir dünyada, tüm ev güvenlik bileşenleri ana merkezle iletişim kurmak için aynı kablosuz standardı kullanır, ancak güç gereksinimleri, sinyal aralığı, fiyat ve boyut gibi faktörler vardır.

Örneğin, kapı / pencere sensörleri gibi daha küçük bileşenler, çok fazla güç gerektirmediğinden ve daha küçük pillerle çalıştırılabildiklerinden genellikle Z-Wave veya Zigbee teknolojisini kullanır. Ayrıca ağ topolojisinde çalışırlar ve ağ cihazlarının kapsamını genişletmeye yardımcı olabilirler. Protokollerin hiçbiri Wi-Fi ile elde ettiğiniz bant genişliğini sağlamaz, ancak bu nedenle, sorunsuz video akışı için CCTV kameralarda ve kalın bir boru gerektiren diğer cihazlarda sıklıkla kullanılır. Ek olarak, Z-Wave ve Zigbee cihazları bir hub kullanılarak bağlanır ve kontrol edilirken, Wi-Fi cihazları doğrudan ev ağınıza bağlanabilir ve bir uygulama kullanılarak kontrol edilebilir. Son olarak, Z-Wave ve Zigbee cihazları AES 128 şifreleme kullanır ve özel bir hub ile kapalı bir sistemde çalıştıkları için Wi-Fi cihazlarından daha güvenlidir.

Fiyatına değer herhangi bir akıllı güvenlik sistemi, tek bir ortamda birlikte çalışan ve özelleştirilebilir kurallar kullanılarak kontrol edilebilen bileşenler sunar. Örneğin, hareket algılandığında ışıkların açılması, duman alarmı tetiklendiğinde kapılarınızın açılması ve sensör tetiklendiğinde kameranın kayıt yapmaya başlaması için kurallar oluşturabilirsiniz. Bazı sistemler, kaydedilen videoyu yerel olarak bir SD kartta veya SSD’de depolarken, diğerleri bulut depolama sunar. Yerel olarak kaydedilmiş videolar, belirli bir bütçeyle serbest meslek sahipleri için iyi bir seçimdir, ancak daha sonra ihtiyaç duyabileceğiniz videoların üzerine yazmamaya dikkat edin. Bulut depolama, kayıtlı videoyu saklamayı ve erişmeyi kolaylaştırır, ancak aboneliğinize bağlı olarak yılda yüzlerce dolara mal olabilir. Bazı sistemler hem bulut depolama hem de yerel depolama sunar ve bazıları, belirli bir zamanda gerçekleşen bir video olayını bulmayı kolaylaştıran, DVR’nin hızlandırılmış kayıt yeteneklerini sağlayan özel depolama sürücüsü sağlar.

Test ettiğimiz tüm sistemler, akıllı telefonunuzu sistemi devreye almak ve devre dışı bırakmak, kurallar oluşturmak, bileşen eklemek ve çıkarmak ve alarmlar tetiklendiğinde anında iletme bildirimleri almak için bir kontrol merkezi olarak kullanmanızı sağlayan bir uygulamaya sahiptir. Çoğu uygulama, canlı ve kayıtlı video izleme, kapıları kilitleme ve kilidini açma, termostat ayarlarını değiştirme ve alarmları kapatma gibi şeyler yapmanıza da olanak tanır. Hatta bazı uygulamalar, fiziksel konumunuza göre sistemi otomatik olarak açıp kapatmak için telefonunuzun konum servislerini kullanır. Daha pahalı sistemler genellikle, uygulamanın yaptığı her şeyi yapmanıza olanak tanıyan dokunmatik ekranlı bir iletişim merkezi görevi gören bir duvar plakasıyla birlikte gelir. Ekran, bir alarm tetiklendiğinde profesyonel bir gözetim servisiyle iletişim kurmanıza ve kurulu CCTV kameralarından herhangi birinden video izlemenize olanak tanır.

Kendin Yap Ev Güvenlik Sistemleri

Self servis güvenlik ayarları, kurulum ve abonelik ücretlerinde size bir paket kazandırabileceğinden, bütçesi kısıtlı alışveriş yapanlar için idealdir. Çoğu kendin yap sistemi kurulumu kolaydır ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz kitler halinde gelir. İhtiyaçlarınız arttıkça, istediğiniz zaman ek sensörler ve diğer bileşenleri sipariş edebilir ve dakikalar içinde sisteminize bağlayabilirsiniz.

Temel giriş seviyesi Kendin Yap sisteminiz yalnızca bir veya iki kablosuz protokolü destekleyebilir ve genellikle sınırlı sayıda isteğe bağlı bileşen seçeneği sunarken, daha pahalı Kendin Yap sistemleri birden fazla kablosuz protokolü destekleyecek ve düzinelerce isteğe bağlı bileşenle uyumlu olacaktır. Bazı kendin yap sistemleri kendi kendini denetler; bu, cihazlar tetiklendiğinde uyarı alacağınız, ancak hırsızlık veya yangın durumunda yerel yetkililerle iletişime geçmeniz gerektiği anlamına gelir. Ancak, giderek daha fazla DIY tedarikçisi profesyonel izleme hizmetleri sunuyor.

Profesyonel Ev Güvenlik Sistemleri

Birçok sistem çift taraflı bantla takılan kablosuz bileşenleri kullanırken, bazı yüksek performanslı sistemler profesyonel kurulum gerektiren bileşenleri kullanır. Bu fındık çorbası sistemleri genellikle Kendin Yap sistemlerinden çok daha pahalıdır ve profesyonel 7/24 izleme sunar, ancak çok yıllı bir sözleşme imzalamanız ve bozarsanız ağır bir fesih ücreti ödemeniz gerekebilir. Genellikle RF, Wi-Fi, Zigbee ve Z-Wave telsizleri içeren dokunmatik ekran hub’larını kullanırlar ve kapı ve pencere sensörleri, kapı kilitleri, cam kırılma dedektörleri gibi çok sayıda bileşeni iletişim kurmalarına ve kontrol etmelerine olanak tanırlar. ve dışarıda. kameralar, ışık anahtarları, hareket ve su dedektörleri, duman/CO dedektörleri, termostatlar, görüntülü interkomlar ve daha birçok ev otomasyon cihazı.

Profesyonel olarak denetlenen bir sistemde, bir duman veya hırsız alarmı tetiklendiğinde, bir temsilci verdiğiniz telefon numarasını aramadan önce iki yönlü kontrol panelinden size ulaşmaya çalışacaktır. Cevap vermezseniz, bir temsilci evinize bir görevli göndermek için 911’i arayacaktır. Profesyonelce kurulmuş sistemlerin güzelliği, parmağınızı bile kıpırdatmanıza gerek olmamasıdır; Sipariş verdikten sonra bir teknisyen evinize gelecek, sizin için her şeyi ayarlayacak ve sistemin nasıl çalıştığını size gösterecektir. Bazı bölgelerde evinize güvenlik sistemi kurmak için izin başvurusunda bulunmanız gerekebileceğini unutmamak önemlidir.

En yeni DIY ve üst düzey ev güvenlik sistemlerinin neredeyse tamamında Amazon Alexa, Google Assistant bulunur ve bazı durumlarda kapıların kilidini açmak, termostat ayarlarını değiştirmek, garajı açmak ve aşağıdaki gibi bağlı bir cihaz için sesli komutlar vererek sisteminizi kapatın. bir kol veya akıllı hoparlör. Birçoğu, bir işlem oluşturmak için IFTTT uyumlu web hizmetlerinden ve cihazlardan tetikleyicileri kullanan If This Then Where (IFTTT) uygulamaları için de destek sunar. Örneğin, projektör ışığını açmak için bir garaj kapısının açılıp açılmadığını size söyleyen bir uygulama oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda En İyi Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri‘ni siz değerli okurlarımız için paylaştık. Bir önceki yazımızda paylaştığımız Tesla’nın rakibi geliyor! Çin’de üretim başladı! konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap