1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Buz Volkanları Dünya’da da Görülmeye Başladı

Buz Volkanları Dünya’da da Görülmeye Başladı

En büyük asteroit gezende görülen buz volkanı doğal olayı Dünya'da da görülmeye başlandı.

buz volkanı

En büyük asteroit gezegen olan Ceres’te görülen buz volkanları doğa olayı Dünya’da da görülmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde doğa harikası bir olay olan buz volkanları Michighan Gölü’nde görülmeye başlandı.

Buz Volkanları Görenlerin İlgilisini Çekti

Geçtiğimiz aylarda NASA en büyük asteroit gezegen olan Ceres’te buz volkanlarının görüldüğü ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. O açıklamanın üzerinden çok geçmeden Dünya üzerinde de görülmeye başlandı. Michighan’da bulunan Ulusal Hava Servisi, Michighan gölünde görülen buz volkanları ile ilgili görüntüleri kamuoyu ile paylaştı. Ulusal Hava Servisi buz volkanları ile ilgili attığı tivitte buz volkanlarının görülmesi için güzel bir gün olduğunu belirtti.

Michighan Teknoloji Üniversitesi buz volkanlarının oluşumu ile ilgili açıklama yaptı. Buz volkanlarının nasıl oluştuğunu açıklayan Michighan Teknoloji Üniversitesi, konilerin gölün dışında oluştuğunu belirtirken rüzgar tarafından tetiklenen dalgalar sonucunda ortaya buz volkanları görüntüsünün çıktığını belirtti. Michighan Teknoloji Üniversitesi buz volkanlarının 8 metre yüksekliğe çıkabildiğini belirtirken ortaya çıkan patlamaların etkileyici sonuçları olabildiğini belirtti.

Yorum Yap