1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Covid-19 Virüsü Sebebi ile TwitchCon Amsterdam İptal Edildi

Covid-19 Virüsü Sebebi ile TwitchCon Amsterdam İptal Edildi

TwitchCon Amsterdam Covid-19 sebebi ile iptal edildi. Twitch bilet alan kişilere iade gerçekleştireceğini belirtti.

twitchcon-amsterdam

Corona virüs(covid-19) dünyada yayılmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 3400’den fazla insanın hayatını kaybetmesine yol açan Covid-19 virüsü oyun dünyası için önem taşıyan bir çok organizasyonun iptal edilmesine veya ertelenmesine de sebep oldu. İptal edilen organizasyonlardan sonuncusu ise TwitchCon Amsterdam oldu.

TwitchCon Amsterdam Covid-19 Sebebi ile İptal Edildi

Dünya genelinde korku ve endişeye sebep olan Covid-19 virüsü bir çok oyun organizasyonunun ertelenmesine veya iptal edilmesine sebep oldu. Oyun organizasyonlarından ilk olarak belirsiz  bir tarihe ertelenen organizasyon Taipei Game Show oldu. Sonrasında Taipei Game Show’u Game Developers Conference takip etti. Organizyon 28 şubat gününde yaz aylarında organize edilmek üzere ertelendiğini duyurdu. 27 Şubat’ta ise Facebook tarafından F8 Conference iptal edildi.

Şu ana kadar ertelenmeyen organizasyonlardan PAX East ise katılımcı sayısının ve firmanın aşırı düşük geçmesi ile sonuçladı. South by Southwest organizasyonuna ise bir çok kişi katılmayacağını açıklaması sonrasında son olarak TwitchCon Amsterdam Twitch tarafından iptal edildi. Kurum bilet alanlara iade için ulaşılacağını açıkladı.

Yorum Yap