1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. İnsan Beyninin Öğrenirken ve Hatırlarken Aynı Aktiviteyi Gerçekleştiriyor

İnsan Beyninin Öğrenirken ve Hatırlarken Aynı Aktiviteyi Gerçekleştiriyor

Amerika'da bulunan bilim insanları epilepsi hastaları üzerinde çalışmalar yürütürken insan beyninin öğrenirken ve hatırlarken aynı aktiviteyi tekrarladığını keşfetti.

shutterstock_695951221_16_9_1564148802-880x495

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Ulusal Sağlık Enstitüsü’nde görev alan bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda insan beyninin öğrenirken ve hatırlarken aynı elektrik aktivitelerini gerçekleştirdiğini açıkladı.

İnsan Beyni Öğrenirken ve Hatırlarken Aynı Aktiviyeyi Gerçekleştiriyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Ulusal Sağlık Enstitüsü’nde görev alan bilim insanları bir kelime çifti öğretilen insanların kelimeyi öğrenirken ve sonrasında hatırlarken beyinlerinin aynı elektrik aktivitesini gerçekleştirdiğini keşfetti. Bilim insanları sonuçların daha önce üzerinde çalışmalar yürütülen kemirgenlerde görülen beyin aktiviteleri ile benzerlik gösterdiğini belirtti. Kemirgenlerde yapılan araştırmaları inceledikten sonra insan beyni üzerinde çalışma yürüten bilim insanları bu konuda incelemelerde bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Ulusal Sağlık Enstitüsü’nde görev alan bilim insanları yaptıkları çalışma ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada alınan sonuçların daha önce ortaya atılan fikirleri desteklediğini belirtti. Çalışmanın desteklediği fikirler ise nöronal ateşleme modellerinin koordineli bir biçimde tekrarlanmasını sağladığı üzerine.

Yorum Yap