1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. CS:GO Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

CS:GO Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

Valve'nin yapımcısı olduğu Steam üzerinden oynanan CS:GO oyunu geçtiğimiz günlerde anlık en çok oyuncu sayısına sahip oldu.

cs go

Valve firmasının sahibi olduğu Steam üzerinden oyuncuların erişebildiği online oyun Counter Strike: Global Offensive 9 Şubat Pazar günü anlık oyuncu sayısı rekorunu kırdı. CS:GO hakkında bir çok kişi oyunun düşüşte olduğunu düşünürken CS:GO oyuncu sayısı olarak geçtiğimiz aylarda yükselişe geçti.

Anlık 901 Bin 305 Oyuncu

2019’un ilk yarısının sonlarından bu yana 2 ay hariç düzenli olarak yükselişe geçen Counter Strike: Global Offensive oyunu 9 Şubat 2020 gününde en çok anlık oyuncu sayısı rekorunu kırarak hala CS:GO’nun bitmediğini oyunculara gösterdi. Counter Strike: Global Offensive’in bir önceki rekoru ise 4 yıl önce 2016 yılında Nisan ayında 874 Bin 875 kişi ile kırılmıştı. Uzun süre sonra kırılan rekor ile Counter Strike: Global Offensive tarihinin en iyi zamanlarını yaşıyor.

Steam üzerinden erişim sağlanılan Valve’nin geliştirdiği Counter Strike: Global Offensive 7 Aralık 2018 tarihinde ücretsiz olarak radikal bir karara imza atmıştı. Geçtiğimiz günlerde Kasım ayında da oyuna yeni bir operasyon ile birlikte Counter Strike: Global Offensive eski günlerine geri dönüyor gibi gözüküyor.

Yorum Yap